Taniec albatrosa - zdjęcie Taniec albatrosa - zdjęcie Taniec albatrosa - zdjęcie Taniec albatrosa - zdjęcie

Średnia ocena

70 oddanych głosów
211 zainteresowanych osób

8,0 / 10

Taniec albatrosa

Gérald Sibleyras, (autor „Napisu”, który to spektakl był grany w naszym teatrze przez dziewięć lat) niestrudzony tropiciel zagubienia współczesnego inteligenta w świecie haseł poprawności politycznej, mód i przepisów na życie, oferowanych przez kolorowe pisemka, tym razem spotyka nas z uciekającymi przed kryzysem dojrzałego wieku pięćdziesięciolatkami.

Zoolog, zajmujący się gatunkami na wymarciu, z o trzydzieści lat młodszą narzeczoną, jego siostra rozwodząca się z powodu zdrady męża i ich przyjaciel, żyjący w związku platonicznym, a do tego zagubiona w tym wszystkim dwudziestolatka, stają się bohaterami niezwykłego, pełnego komplikacji i perypetii weekendu. Choć bohaterowie wydają się nam zabawni, to - jak to bywa u tego autora - jakoś dziwnie znajomi.

Czas trwania: 130 minut
Źródło zdjęcia:

Zwiastuny

Realizacja

Autor: Gérald Sibleyras

Przekład: Jolanta Domagalska

Reżyseria: Maciej Englert

Scenografia: Marcin Stajewski

Kostiumy: Anna Englert

Układ tańca: Weronika Pelczyńska

Opinie naszych widzów (20)

 • 10,0/ 10

  Przezabawna komedia o relacjach damsko-męskich, rodzinnych i przyjacielskich. Dużo śmiechu i autorefleksji gwarantowane. Sztuka wciąga i bawi do końca.

  na.....@ya...oo.pl / 10 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  Dowcipny, mądry i ponadczasowy. Doskonale spędzony sobotni wieczór w doborowym towarzystwie świetnych aktorów. Bardzo polecam!

  Sy.....@gm...il.com / 15 kwietnia 2018

 • 10,0/ 10

  Inteligentna, zabawna, świetnie zagrana sztuka,

  Iw.....@....pl / 28 października 2017

 • 10,0/ 10

  Gorąco polecam. Spektakl, jak się okazuje, może się podobać, nie tylko 40-latkom. 20-latki jak najbardziej mogą liczyć na udane przedstawienie. Świetna kreacja Andrzeja Zielińskiego. Agnieszka Pilaszewska również wspaniale w swojej roli. Emocje, ktore udzielają się widzom. Duża dawka humoru. A wszystko po to, by ukazać jakże uniwersalne prawdy, które rządzą światem. Chwila refleksji, a jednocześnie dobrego humoru w świetnym wydaniu. Jeszcze raz polecam!

  ma.....@....pl / 02 kwietnia 2017

 • 10,0/ 10

  Spektakl bardzo dobry. Gra aktorów bez zarzutu. Polecamy

  ma.....@po...ta.onet.pl / 23 listopada 2016

Teatr Współczesny w Szczecinie - Duża Scena

Kup bilet