Hotel Snów

„Hotel snów” w reżyserii Adama Opatowicza to spektakl-przypomnienie i spektakl-hołd dedykowany postaci Piotra Skrzyneckiego, założyciela i ducha sprawczego „Piwnicy pod Baranami”, legendarnego krakowskiego kabaretu.

Związki Teatru Polskiego - a szczególnie kabaretu Czarny Kot Rudy - z Piwnicą pod Baranami są niezwykłe. Wielokrotnie gościł on na swoich deskach Artystów z Krakowa. Przez lata organizował poświęcone im (poprzez postać Wiesława Dymnego) Dymnalia. Tym, co połączyło oba kabarety było nie tylko opisywanie świata podobnymi metaforami, ale i po prostu najszczersza ludzka sympatia. Sam Piotr Skrzynecki mówił o Artystach Kota „Moje brylanty ze Szczecina”, a oni nie pozostawali mu dłużni. Nic dziwnego, że jego portret został umieszczony wśród patronów szczecińskiego kabaretu.

Wszystkie te lata dzielenia garderób i scenicznych desek, artystycznych poszukiwań, przyjaźni, a w końcu tęsknoty, musiały zaowocować czymś większym. Tak narodziła się idea „Hotelu snów”, spektaklu uplecionego z wielkich przebojów Piwnicy, anegdot o jej Wielkich i - nie mniejszej - nostalgii za tym, co minione.

Źródło zdjęcia:

Obsada

Olga Adamska

Elżbieta Donimirska

Marta Uszko

Michał Janicki

Wiesław Orłowski

Katarzyna Bieschke

Sylwia Różycka

Teatr Polski w Szczecinie - Duża Scena - Adres i dojazd

http://www.teatrpolski.szczecin.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.