Czerwone Zagłębie

„Czerwone Zagłębie” to podróż w głąb ziemi i w głąb historii. Jarosław Jakubowski, wielokrotnie nagradzany dramatopisarz, autor między innymi znakomitego „Generała”, tym razem zabiera nas w dół ciemnego szybu, do najgłębszych pokładów mitu o Sosnowcu i Zagłębiu Dąbrowskim. Czerwonym Zagłębiu.

Od czego się zaczęło? Od salwy w 1905 roku, czy może od Doktora Widery, Judyma Sosnowieckiego? Może jednak od spotkania dwóch Józefów na sosnowieckim dworcu? Nie zapominajmy o narodzinach Edwarda Pierwszego i zburzeniu Pomnika. Tego Pomnika.

Ciemny szyb kryje wiele ponurych tajemnic, wiele połamanych życiorysów leży na jego ciemnym dnie. Czerwone Zagłębie nie jest tylko nazwą, politycznym emblematem przyklejanym od okazji do okazji. Jest czerwone od krwi. Czarne od węgla. Słone od łez. I wiecznie żywe. Nie daje się zbyć pocztówką. Domaga się opowiedzenia na nowo.

„Czerwone Zagłębie” jest feeryczną opowieścią o ludziach stojących na granicy. Między tym co było a tym co będzie, niezadomowionych w tym, co jest. Historie tworzą wciągającą mozaikę, która nie pozwoli o sobie zapomnieć.

Źródło zdjęcia:

Teatr Zagłębia - Adres i dojazd

http://www.teatrzaglebia.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.