Troja(n) |Online #WspieramKulture - zdjęcie Troja(n) |Online #WspieramKulture - zdjęcie Troja(n) |Online #WspieramKulture - zdjęcie Troja(n) |Online #WspieramKulture - zdjęcie Troja(n) |Online #WspieramKulture - zdjęcie Troja(n) |Online #WspieramKulture - zdjęcie Troja(n) |Online #WspieramKulture - zdjęcie

Troja(n) |Online #WspieramKulture

#operaotwiera… Archiwum, czyli „Troja (n)” – wojna, która nigdy się nie kończy. Link do bezpłatnej transmisji znajdziesz na stronie Facebook : KLIKNIJ TUTAJ

Podstępny wirus tkwi przyczajony w każdym z nas. Tka powszechną historię i pojedyncze opowieści, które poprzez wieki nabierają nowych odczytań i z których niestety nikt nie wyciąga wniosków.

Mitologiczna Troja i dobrze znani bohaterowie – Helena, Parys, Achilles, Priam – stali się inspiracją dla twórców baletu „Troja (n)” . Realizatorzy z czułą precyzją z mitologicznej opowieści wybrali to, co w niej uniwersalne. W ich odczytaniu trojański mit staje się symbolem dręczącego ludzkość wirusa zła. Tak niewiele trzeba, aby go uwolnić. Bądźmy czujni – ostrzegają realizatorzy.

„Troja n” to spektakl niezwykle spójny: od choreografii – debiut na dużej scenie Viktora Davydiuka, twórcy związanego z poznańskim zespołem baletowym, poprzez skomponowaną na potrzeby spektaklu muzykę– Gabriel Kaczmarek (to jego kolejna kompozycja przygotowana na poznańską scenę) dramaturgię (Katarzyna Frątczak), projekcje (Karolina Mikołajczuk), scenografię (Magda Flisowska) i światła (Wiktor Kuźma). Wszystkie te elementy stanowią o sile przedstawienia. Oraz doskonali tancerze. Duet Marika Kucza (Helena) i Mateusz Sierant (Parys) z niezwykłą mocą próbują ocalić miłość w czasie zarazy.

#operaotwiera… Archiwum to odpowiedź poznańskiego Teatru Wielkiego na wywołaną pandemią konieczność odwołania zaplanowanych przedstawień. Zamiast teatralnych– najwygodniejsze! domowe fotele i scena pomniejszona do ekranu komputera lub telewizora. Spektakl i emocje – gwarantujemy –pozostają te same. #opera otwiera… Archiwum to projekt odkrywający niezwykłą różnorodność współczesnych realizacji operowych. Wybraliśmy z repertuaru najlepsze inscenizacje, nowatorskie, nagrodzone, te, które odbiły się szerokim echem. Jeśli chcą Państwo dołączyć do grona naszych Widzów, będziemy zaszczyceni.

https://opera.poznan.pl/pl/trojan-gabriel-kaczmarek

Źródło zdjęcia: fot. M. Leskiewicz

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu - Adres i dojazd

ul. Aleksandra Fredry
61-701 Poznań

http://www.opera.poznan.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.