Ofelia | Online #WspieramKulture - zdjęcie Ofelia | Online #WspieramKulture - zdjęcie Ofelia | Online #WspieramKulture - zdjęcie Ofelia | Online #WspieramKulture - zdjęcie Ofelia | Online #WspieramKulture - zdjęcie Ofelia | Online #WspieramKulture - zdjęcie

Ofelia | Online #WspieramKulture

Ofelia Link do bezpłatnej transmisji znajdziesz na stronie Teatru: KLIKNIJ TUTAJ

#operaotwiera… Archiwum, czyli „Ofelia”

Jerzy Fryderyk Wojciechowski tworząc muzykę do sceny lirycznej Wyspiańskiego pt. „Śmierć Ofelii” wykazał się wyjątkową intuicją i przywrócił głos nie tylko Ofelii, ale też dziełu Wyspiańskiego. Kompozytor podzielił monolog Ofelii na dwa odrębne głosy i wplótł w muzyczną strukturę odniesienia do współczesnej heroiny – Britney Spears. Dzięki temu zabiegowi, za którym podążyli realizatorzy spektaklu (Krzysztof Cicheński – reżyseria i dramaturgia oraz Julia Kosek – scenografia, kostiumy) spotykamy na scenie nie jedną, a trzy Ofelie, które toczą ze sobą spór i to niebagatelny, bo o istotę bycia kobietą. Pojedynek jest emocjonujący – wokalnie, aktorsko, a niektóre frazy muzyczne jeszcze na długo z nami zostaną.

#operaotwiera… Archiwum, to odpowiedź poznańskiego Teatru Wielkiego na wywołaną pandemią konieczność odwołania zaplanowanych przedstawień. Zamiast teatralnych– najwygodniejsze! domowe fotele i scena pomniejszona do ekranu komputera lub telewizora. Spektakl i emocje – gwarantujemy –pozostają te same. #opera otwiera… Archiwum to projekt odkrywający niezwykłą różnorodność współczesnych realizacji operowych. Wybraliśmy z repertuaru najlepsze inscenizacje, nowatorskie, nagrodzone, te, które odbiły się szerokim echem.

Źródło zdjęcia: Fot. M. Zakrzewski

Obsada

Ofelia I

Maria Domżał

Ofelia II

Maria Antkowiak

Ofelia III - Britney Spears (choreografia)

Diana Cristescu

Realizacja

kierownictwo muzyczne

Grzegorz Wierus

reżyseria, dramaturgia

Krzysztof Cicheński

scenografia, kostiumy

Julia Kosek

asystent reżysera

Andrzej Ogórkiewicz

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu - Adres i dojazd

ul. Aleksandra Fredry
61-701 Poznań

http://www.opera.poznan.pl/

Kup bilet