Madame Butterfly - zdjęcie

Madame Butterfly

Opera w trzech aktach

Libretto Ligi Illica & Giacomo Giacosa

-------------------------------------------------------------

Operowy wyciskacz łez. Miłosna historia wszech czasów upajająca aromatem kwitnącej wiśni i rozdzierającą serce opowieścią o porzuconej kobiecie. Wreszcie – aby otrząsnąć się z nadmiaru egzaltacji – wymarzona partii wszystkich sopranistek. Jednym słowem: Madame Butterfly!

Patrząc na dzieje Madame Butterfly jednego można być pewnym: odbiór premiery nie świadczy o późniejszych losach kompozycji. Na premierze ,,Madame Butterfly" w nowojorskiej Metropolitan Opera jedyne łzy, które tryskały z oczu publiki, były to łzy rozbawienia. Nikt nie załamywał rąk na losem porzuconej gejszy Cio-Cio-San, za to większość widzów zaśmiewała się z przydeptującej kimono solistki. Znaleźli się i tacy, którzy głośno wyrażali swoją dezaprobatę. Operę zdjęto natychmiast z afisza, a Puccini oprócz kąśliwych recenzji wziął sobie do serca parę dobrych rad. Premierową partyturę podzielił na III akty, niektóre numery wyrzucił, inne przeredagował i … sprawił, że od 1905 operowa publiczność roni łzy.

Aby osłodzić nadto płaczliwą wymowę powyższej zapowiedzi informujemy, że w tytułowej partii wystąpi Iwona Sobotka. To pierwszy występ znakomitej solistki w poznańskiej operze w bieżącym sezonie. Radujmy się zatem. Płakać będziemy później.

------------------------------------------------------------------

W tym szczególnym czasie chcemy, by nasze spotkanie z Wami odbywało się w atmosferze jak najbardziej zbliżonej do normalności. Prosimy Was o wyrozumiałość i dostosowanie się do ograniczeń, jakie na nas nałożono. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Teatr Wielki w Poznaniu:

1. Jeśli nie czujesz się dobrze, jesteś chory, miałeś styczność z osobą zainfekowaną – zostań w domu.

2. Zabierz ze sobą maseczkę. Po wejściu do budynku obowiązuje Cię noszenie maseczki zakrywającej usta i nos.

3. Po wejściu do budynku zdezynfekuj dłonie.

4. Zapoznaj się z regulaminem uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, klauzulą informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych oraz jeśli masz taką możliwość, przynieś

wydrukowane i podpisane (w dniu odbywania się wydarzenia) oświadczenie uczestnika wydarzenia, jeśli nie – wypełnij je w budynku, w miejscu wskazanym przez obsługę.

5. Prosimy o wcześniejsze przybycie na wydarzenie – osoby spóźnione nie zostaną wpuszczone na widownię.

Dbamy o bezpieczeństwo naszych Widzów!

Źródło zdjęcia:

Realizacja

dyrygent: Marco Guidarini

kierownictwo chóru: Mariusz Otto

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu - Adres i dojazd

http://www.opera.poznan.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.