Don Giovanni - zdjęcie Don Giovanni - zdjęcie Don Giovanni - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

10,0 / 10

Don Giovanni

Opera w dwóch aktach na podstawie dramatu Moliera Don Juan.

Libretto Lorenzo da Ponte.

Ostatni dzień z życia nieśmiertelnego podróżnika w czasie... Choć czas jest ograniczony, on zawsze tu będzie. Jego postać pozostanie w naszej pamięci, nawet jeśli teraz może wydawać się nam to bez znaczenia. A jeśli jest podróżnikiem w czasie, czy rzeczywiście może odejść? Może jeszcze go spotkamy?

Don Giovanni w reżyserii Rana Arthura Brauna to zderzenie kultur współczesnego, ponadczasowego człowieka z mieszanką przeszłości i teraźniejszości. Reżyser łączy operę i rap, i pokazuje sprzeczność, która tkwi w umyśle i działaniu bohatera. Celem Rana Arthura Brauna jest stworzenie kinowego wrażenia żywego teatru, w którym mamy jedynie przebłyski pamięci bohatera aż do ostatniej chwili.

------------------------------------------

UWAGA!

Prosimy o zapoznanie się z załączonymi zasadami RODO oraz wydrukowanie i wypełnienie oświadczenia uczestnika wydarzenia.

KLIKNIJ TUTAJ

KLIKNIJ TUTAJ

KLIKNIJ TUTAJ

W tym szczególnym czasie chcemy, by nasze spotkanie z Wami odbywało się w atmosferze jak najbardziej zbliżonej do normalności. Prosimy Was o wyrozumiałość i dostosowanie się do ograniczeń, jakie na nas nałożono. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Teatr Wielki w Poznaniu:

1. Jeśli nie czujesz się dobrze, jesteś chory, miałeś styczność z osobą zainfekowaną – zostań w domu.

2. Zabierz ze sobą maseczkę lub przyłbicę. Po wejściu do budynku obowiązuje Cię noszenie maseczki zakrywającej usta i nos.

3. Po wejściu do budynku zdezynfekuj dłonie.

4. Obsługa widowni dokona pomiarów temperatury.

5. Zapoznaj się z regulaminem uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, klauzulą informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych oraz jeśli masz taką możliwość, przynieś wydrukowane i podpisane (w dniu odbywania się wydarzenia) oświadczenie uczestnika wydarzenia, jeśli nie – wypełnij je w budynku, w miejscu wskazanym przez obsługę.

6. Prosimy o wcześniejsze przybycie na wydarzenie – osoby spóźnione nie zostaną wpuszczone na widownię.

Dbamy o bezpieczeństwo naszych Widzów!

Na scenie występują między innymi Jaromir Trafankowski jako Don Giovanni, Andrzej Ogórkiewicz jako Leporello, Magdalena Nowacka jako Donna Anna, Magdalena Wilczyńska-Goś jako Donna Elvira, Natalia Puczniewska jako Zerlina, Piotr Friebe jako Don Ottavio.

Czas trwania: 80 minut
Źródło zdjęcia:

Realizacja

kierownictwo muzyczne / fortepian: Olena Skrok

reżyseria, scenografia i reżyseria świateł: Ran Arthur Braun

Raper: Kornel „Koro” Regel

Instrumentaliści orkiestry Teatru Wielkiego:

Magdalena Olech

Iwona John-Skorobohata

Tomasz Grabowski

Michał Francuzik

gitara elektryczna

Andrzej Łysów

oraz

Marian Kulczyński

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu - Adres i dojazd

http://www.opera.poznan.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.