Paria | #WspieramKulture - zdjęcie Paria | #WspieramKulture - zdjęcie Paria | #WspieramKulture - zdjęcie Paria | #WspieramKulture - zdjęcie Paria | #WspieramKulture - zdjęcie

Paria | #WspieramKulture

„PARIA” Stanisława Moniuszki Link do bezpłatnej transmisji znajdziesz na stronie Teatru: KLIKNIJ TUTAJ

#zostanwdomu i poznaj „Parię”. Jak długo można żyć w ukryciu? Ile jesteśmy w stanie poświęcić dla uczucia? Czy można zapomnieć o swoim pochodzeniu?

Graham Vick, wizjoner teatru operowego, jeden z najważniejszych współczesnych reżyserów, wydobył „Parię” z zapomnienia. Spod egzotycznego sztafażu – Indie, system klasowy, pariasi – wyłowił to, co w utworach Moniuszki najistotniejsze: poruszające i prawdziwe historie oraz niezwykłą wrażliwość społeczną. Spektakl zrealizowany w poznańskiej hali ARENA, z udziałem przeszło 50 statystów i publicznością uczestniczącą w akcji scenicznej został uznany za jedno z najważniejszych wydarzeń Roku Moniuszki. Muzyczna interpretacja Gabriela Chmury wyznaczyła nową ścieżkę w odczytywaniu partytur autora „Halki”. Za te osiągnięcia poznańska „Paria” została nominowana do najbardziej prestiżowej nagrody świata operowego International Opera Award w kategorii „dzieło odkryte na nowo”.

Widownia Teatru Wielkiego w Poznaniu to 858 miejsc. Od 10 marca 2020 – 858 pustych miejsc. To Państwa – naszych Widzów – brakuje nam najbardziej, dlatego: #zostanwdomu i #WspierajKulturę oglądając nasze spektakle online. Wybraliśmy najlepsze realizacje z repertuaru, nowatorskie, nagrodzone, te, które odbiły się szerokim echem. Jeśli chcą Państwo dołączyć do grona naszych Widzów, będziemy zaszczyceni.

Czas trwania: 180 minut
Źródło zdjęcia: fot. Bartek Barczyk

Obsada

Idamor Dominik Sutowicz

Neala Monika Mych-Nowicka

Ratef Pavlo Tolstoy

Akebar Szymon Kobyliński

Dżares Mikołaj Zalasiński

Kapłanka Aleksandra Pokora

Realizacja

kierownictwo muzyczne

Gabriel Chmura

reżyseria

Graham Vick

scenografia i kostiumy

Samal Blak

choreografia

Ron Howell

reżyseria świateł

Giuseppe di Iorio

kierownictwo chóru

Mariusz Otto

współpraca muzyczna

Katarzyna Tomala-Jedynak

Grzegorz Wierus

reżyser asystujący

Krzysztof Cicheński

asystenci reżysera

Andrzej Ogórkiewicz

Bartłomiej Szczeszek

asystent choreografa

Viktor Davydiuk

Evgeniia Meissner

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki - Adres i dojazd

ul. Aleksandra Fredry
60-967 Poznań

http://www.opera.poznan.pl/

Kup bilet