Wesele - zdjęcie

Wesele

Spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie (filia we Wrocławiu) w roku akademickim 2014/2015.

„W przeciwieństwie do poprzedniego spektaklu dyplomowego, nie znałam grupy, z którą miałam pracować. Widziałam wprawdzie jak pracują na materiałach zarejestrowanych na wideo, ale w żadnym stopniu nie oddaje to rzeczywistego obrazu.

W związku z tym nie chciałam przychodzić z gotowym tekstem. A ponieważ trudno jest znaleźć w literaturze dramatycznej tekst, w którym byłyby role dla tylu kobiet i mężczyzn, więc zaczęliśmy szukać, przede wszystkim u Shakespeare`a. Czytaliśmy SEN NOCY LETNIEJ, WIECZÓR TRZECH KRÓLI, a także CZAROWNICE Z SALEM Arthura Millera, ale ciągle była taka sytuacja, że musiałabym wybrać część osób, bo dla pozostałych nie byłoby ról. Tymczasem im dłużej ich poznawałam i widziałam ich zapał, tym bardziej trudno mi było dokonać takiego wyboru. I wtedy – intuicyjnie – zaproponowałam WESELE. Kiedy zaczęliśmy je czytać, coś zaczęło iskrzyć. Większość studentek i studentów zaczęła się do tego odnosić entuzjastycznie. Tekst również mnie uruchomił. I tak to się stało, że postanowiliśmy realizować ten właśnie dramat. Przygotowywaliśmy go przez sześć tygodni”.

(Monika Strzępka, kulturaonline.pl)

Czas trwania: 90 minut

Obsada

Katarzyna Bernaś

Katarzyna Dmoch

Monika Janik

Anna Kończal

Natalia Łągiewczyk

Ewelina Pankowska

Małgorzata Saniak

Filip Bochenek

Krystian Durman

Maciej Gisman

Wojciech Marcinkowski

Kacper Pilch

Kacper Sasin

Kamil Szeptycki

Piotr Wątroba

Realizacja

Reżyseria: Monika Strzępka

Scenografia i kostiumy: zespół

Asystent Reżysera: Natalia Łągiewczyk

Teatr Nowy - Adres i dojazd

ul. Dąbrowskiego 5
60-838 Poznań

http://teatrnowy.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.