STAN PODGORĄCZKOWY. BIBOBIT/OSIECKA - zdjęcie

STAN PODGORĄCZKOWY. BIBOBIT/OSIECKA

Koncert, który zachwycił publiczność 22. Festiwalu PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ, powraca w nowej odsłonie! Tym razem pełna energii mieszanka gatunków muzycznych od jazzu do hip-hopu opanuje Dużą Scenę. Zapraszamy na szalony eksperyment z twórczością Agnieszki Osieckiej, który zafundują Państwu eksperci od nietypowych dźwiękowych połączeń – poznański zespół BIBOBIT. Wybuchowość tej mieszanki gwarantuje też obecność Jacka Piskorza, kwartetu smyczkowego oraz aktorek Teatru Nowego. Polecamy!

„Bibobit to zespół, który lubi wyzwania, a takim niewątpliwie było zderzenie naszej estetyki z piosenkami Agnieszki Osieckiej. W projekt wchodziliśmy więc z dużą pokorą i… z jeszcze większą ciekawością.

Zaczęliśmy od wertowania antologii w poszukiwaniu tych utworów, które emocjonalnie mogłyby stać się nasze. Takich, które dadzą nam poczucie, że nie tylko adaptujemy je na nasz muzyczny język, ale i adoptujemy; że są z nami spójne. Nie mieliśmy przy tym oporów aby wywrócić, nawet totalnie, oryginalne wykonania. Lubimy improwizację, przełamywanie form, poszukiwanie nowych rozwiązań w harmonii i rytmie – to wszystko musiało znaleźć się w naszych interpretacjach.

Dotarliśmy też do archiwalnych wywiadów z Osiecką – bardzo nam zależało, by stały się immanentną częścią koncertu, ukazując ją nie tylko jako artystkę, ale też wrażliwego, ciekawego człowieka.

Chyba się udało, choć przyznaję, że na myśl o tym, jak odbiorą to Widzowie, mamy lekki… STAN PODGORĄCZKOWY.”

Daniel „Wolny” Moszczyński, lider zespołu Bibobit

Obsada

ALICJA JUSZKIEWICZ

OLIWIA NAZIMEK

JULIA RYBAKOWSKA

MAŁGORZATA WALENDA

DANIEL MOSZCZYŃSKI z zespołem BIBOBIT (gościnnie)

Realizacja

Reżyseria: PIOTR KRUSZCZYŃSKI

Opieka dramaturgiczna: MICHAŁ PABIAN

Scenografia: ALICJA TRZCIŃSKA

Współpraca scenograficzna: ORESTA SKOP

Kostiumy: KRYSTIAN SZYMCZAK

Aranżacje muzyczne: JACEK PISKORZ, ADAM LEMAŃCZYK

Światła: KATARZYNA ŁUSZCZYK

Choreografia: LESZEK BZDYL

Inspicjent: HANNA KUJAWIAK

Teatr Nowy - Adres i dojazd

ul. Dąbrowskiego 5
60-838 Poznań

http://teatrnowy.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.