STAN PODGORĄCZKOWY. BIBOBIT/OSIECKA - zdjęcie STAN PODGORĄCZKOWY. BIBOBIT/OSIECKA - zdjęcie STAN PODGORĄCZKOWY. BIBOBIT/OSIECKA - zdjęcie STAN PODGORĄCZKOWY. BIBOBIT/OSIECKA - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy
4 zainteresowane osoby

8,3 / 10

STAN PODGORĄCZKOWY. BIBOBIT/OSIECKA

Koncert, który zachwycił publiczność 22. Festiwalu PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ, powraca w nowej odsłonie! Tym razem pełna energii mieszanka gatunków muzycznych od jazzu do hip-hopu opanuje Dużą Scenę. Zapraszamy na szalony eksperyment z twórczością Agnieszki Osieckiej, który zafundują Państwu eksperci od nietypowych dźwiękowych połączeń – poznański zespół BIBOBIT. Wybuchowość tej mieszanki gwarantuje też obecność Jacka Piskorza, kwartetu smyczkowego oraz aktorek Teatru Nowego. Polecamy!

„Bibobit to zespół, który lubi wyzwania, a takim niewątpliwie było zderzenie naszej estetyki z piosenkami Agnieszki Osieckiej. W projekt wchodziliśmy więc z dużą pokorą i… z jeszcze większą ciekawością.

Zaczęliśmy od wertowania antologii w poszukiwaniu tych utworów, które emocjonalnie mogłyby stać się nasze. Takich, które dadzą nam poczucie, że nie tylko adaptujemy je na nasz muzyczny język, ale i adoptujemy; że są z nami spójne. Nie mieliśmy przy tym oporów aby wywrócić, nawet totalnie, oryginalne wykonania. Lubimy improwizację, przełamywanie form, poszukiwanie nowych rozwiązań w harmonii i rytmie – to wszystko musiało znaleźć się w naszych interpretacjach.

Dotarliśmy też do archiwalnych wywiadów z Osiecką – bardzo nam zależało, by stały się immanentną częścią koncertu, ukazując ją nie tylko jako artystkę, ale też wrażliwego, ciekawego człowieka.

Chyba się udało, choć przyznaję, że na myśl o tym, jak odbiorą to Widzowie, mamy lekki… STAN PODGORĄCZKOWY.”

Daniel „Wolny” Moszczyński, lider zespołu Bibobit

Źródło zdjęcia: fot. Jakub Wittchen

Obsada

ALICJA JUSZKIEWICZ

OLIWIA NAZIMEK

JULIA RYBAKOWSKA

MAŁGORZATA WALENDA

DANIEL MOSZCZYŃSKI z zespołem BIBOBIT (gościnnie)

Realizacja

Reżyseria: PIOTR KRUSZCZYŃSKI

Opieka dramaturgiczna: MICHAŁ PABIAN

Scenografia: ALICJA TRZCIŃSKA

Współpraca scenograficzna: ORESTA SKOP

Kostiumy: KRYSTIAN SZYMCZAK

Aranżacje muzyczne: JACEK PISKORZ, ADAM LEMAŃCZYK

Światła: KATARZYNA ŁUSZCZYK

Choreografia: LESZEK BZDYL

Inspicjent: HANNA KUJAWIAK

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Choć widziałam ten koncert już w październiku, nie sposób opisać jak bardzo rozwinął się i dojrzał ten program od Festiwalu. Niesamowicie współczesne aranżacje, które jednak zachowują magię tych znanych wszystkim wersji, wybitni Muzycy, bajeczne Aktorki, fenomenalny Daniel. Do tego świetne kostiumy (jestem zafascynowana Agnieszkami...), świetne światła, wszystko, czego by się oczekiwało. Bez żadnych wątpliwości można powiedzieć, że Wykonawcy nie tylko czują ducha i specyfikę obecnych czasów, ale też dobrze wiedzą i przede wszystkim rozumieją (a to niestety coraz rzadziej spotykana cecha...) o czym śpiewają i grają. Wielką przyjemnością był ten wieczór, obiecuję w miarę możliwości nie przegapić żadnej okazji, żeby go powtórzyć, a i przy okazji zabierać wszystkich znajomych, bo to po prostu trzeba zobaczyć!

    to.....@gm...il.com / 26 lutego 2020

Teatr Nowy - Adres i dojazd

ul. Dąbrowskiego 5
60-838 Poznań

http://teatrnowy.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

Kup bilet