Sen srebrny Salomei - zdjęcie Sen srebrny Salomei - zdjęcie Sen srebrny Salomei - zdjęcie

Sen srebrny Salomei

Wyobraźmy sobie, że budzimy się gdzieś na kresach Europy, gdzie toczy się krwawy polsko-ukraiński dramat. SEN SREBRNY SALOMEI. Przerażający koszmar sprzed wieków, który śni się nam do dziś i w którym jest coś tak odpychającego, że nigdy nie wspominamy o nim po przebudzeniu.

Słowacki w swoim najbardziej tajemniczym i kontrowersyjnym tekście wywraca na opak to, co wiemy – albo myślimy, że wiemy – o nas i naszej historii. Jest przy tym bezwzględny, okrutny i niezwykle współczesny. Czas spojrzeć w twarz trupowi, którego chowamy w szafie. O ile się odważymy…

W spektaklu występują między innymi Paweł Binkowski jako Regimentarz, Grzegorz Gołaszewski jako Leon, Mariusz Zaniewski jako Gruszczyński, Szymon Mysłakowski jako Pafnucy, Karolina Głąb jako Salomea, Agnieszka Różańska jako Anusia, Zbigniew Grochal jako Ojciec, Mateusz Ławrynowicz jako Syn, Ildefons Stachowiak jako Sawa, Tadeusz Drzewiecki jako Wernyhora, Antonina Choroszy jako Księżniczka, Oksana Hamerska jako Popadianka, Marta Szumieł jako Popadianka, Michał Kocurek jako Semenko.

Czas trwania: 120 minut

Realizacja

Reżyseria: Tomasz Cymerman

Scenografia: Dominika Skaza

Kostiumy: Hanka Podraza

Muzyka: Ayane Yamanaka

Dramaturgia: Hubert Sulima

Teatr Nowy - Adres i dojazd

ul. Dąbrowskiego 5
60-838 Poznań

http://teatrnowy.pl/

Kup bilet