Scenariusz dla trzech aktorów - spektakl gościnny - zdjęcie Scenariusz dla trzech aktorów - spektakl gościnny - zdjęcie Scenariusz dla trzech aktorów - spektakl gościnny - zdjęcie

Średnia ocena

5 oddanych głosów
30 zainteresowanych osób

8,8 / 10

Scenariusz dla trzech aktorów - spektakl gościnny

Niezapomniany seans zbudowany na doskonałym tekście Bogusława Schaeffera oraz dowcipna gra prowadzona przez wybitnych aktorów z inteligentnym widzem. Prezentujemy Scenariusz dla trzech aktorów – widowisko wypełnione improwizacjami znakomitych ludzi teatru, którzy prowadzą błyskotliwą, a czasem wręcz zajadłą dyskusję o świecie sztuki i swoim w nim miejscu. Poznajcie „aktorów instrumentalnych” – wyzwolonych z przymusu pełnienia roli referenta cudzych życiorysów, do jakiej zmuszał przez ostatnie cztery stulecia dominujący w Europie rodzaj teatru!

Mistrzowskie trio: Jan Peszek wraz z Mikołajem i Andrzejem Grabowskimi, zdradzając nieco ze swej prywatności, przeniosą Państwa w niepowtarzalną przestrzeń zwariowanej teatralnej próby, “teatru w teatrze”, na pograniczu absurdu i rzeczywistości. Ich prywatne spory i dyskusje artystyczne, intymne pragnienia, pozy i “miny” teatralne, a także kłótnie o zawodowe pryncypia stały się pretekstem dla groteskowej wizji ograniczeń twórczości scenicznej i sądu nad współczesną kulturą. To także nieco złośliwy, ale celny portret artystów.

Ten wciąż aktualny sceniczny fenomen był wielokrotnie nagradzany i obrósł wręcz teatralną legendą. W ciągu lat zdobył grono wiernej publiczności, która wspomina go jako wyjątkowe przeżycie teatralne, wyróżniające się swoim szybkim tempem, wybornym dowcipem, błyskotliwymi akrobacjami skojarzeniowymi, a przede wszystkim bezterminową świeżością. Zderzenie równorzędnych osobowości aktorskich, niezrównanych w swoich popisach oraz zabawie formą i żartem, to gwarancja doskonałej rozrywki, z nerwem i prowokującej do oczyszczającego śmiechu.

Na scenie występuje Andrzej Grabowski, Jan Peszek, Mikołaj Grabowski.

Czas trwania: 90 minut

Realizacja

Reżyseria: Mikołaj Grabowski

Reżyseria światła i dźwięku: Adam Sawik

Opinie naszych widzów (4)

 • 10,0/ 10

  Wspaniała gra aktorska. Polecan serdecznie

  ag.....@gm...il.com / 20 listopada 2017

 • 10,0/ 10

  Znakomici aktorzy, znakomity scenariusz - spektakl doskonały!

  ma.....@gm...il.com / 20 listopada 2017

 • 7,0/ 10

  Ulotna zabawa aktorów własnym warsztatem aktorskim, trzeba się szybko orientować by nadążyć za dowcipem, na pewno wszystkiego nie wyłapałem. Polecam.

  Os.....@tl...en.pl / 11 grudnia 2021

 • 7,0/ 10

  Byłam pod dużym wrażeniem gry aktorskiej dwóch z trzech występujących, bez scenografii bez przebieranek i prawie bez rekwizytów a 90 minut przeleciało jak z bicza strzelił :-) polecam

  Do.....@....pl / 30 listopada 2017

Teatr Nowy - Adres i dojazd

ul. Dąbrowskiego 5, Poznań

http://teatrnowy.pl/

Kup bilet