Mister Barańczak - zdjęcie Mister Barańczak - zdjęcie Mister Barańczak - zdjęcie

Średnia ocena

28 oddanych głosów
224 zainteresowanych osób

8,4 / 10

Mister Barańczak

Poeta wymykający się wszelkim schematom, genialny tłumacz, niestrudzony tropiciel nonsensów codzienności, na dodatek urodzony w Poznaniu, na Jeżycach. Stanisław Barańczak.

Nasz człowiek, ot co! Jeśli chcą się Państwo przekonać na własne oczy (i uszy), dlaczego warto zawrzeć bliższą znajomość z fascynującym Misterem Barańczakiem, zapraszamy na Dużą Scenę! Uwaga! Teatr Nowy nie ponosi odpowiedzialności za bóle mięśni wywołane dwiema godzinami nieustannego śmiechu, mądrze przyprawionego wzruszeniem i refleksją o stanie ducha współczesnego człowieka.

Czas trwania: 120 minut

Realizacja

Reżyseria, Opracowanie muzyczne: Jerzy Satanowski

Scenografia: Anna Tomczyńska

Kostiumy: Jola Łobacz

Muzycy:

Jacek Skowroński (Instrumenty klawiszowe)

Grzegorz Kopala (Gitary)

Jarosław Wachowiak/Robert Błoszyk (Saksofony, klarnet)

Andrzej Mazurek (Instrumenty perkusyjne)

Zbigniew Wrombel/Piotr Wiśniewski (Kontrabas)

Opinie naszych widzów (10)

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny spektakl! Jestem przede wszystkim pod wrażeniem świetnego doboru tekstów, które dzięki bardzo dobrej grze aktorskiej brzmiały zadziwiająco naturalnie. Mogłabym chwalić i chwalić: muzyka na żywo, scenografia, aktorzy... Oczywiście polecam!

  cz.....@gm...il.com / 10 kwietnia 2017

 • 10,0/ 10

  Świetny,

  an.....@gm...il.com / 20 stycznia 2017

 • 10,0/ 10

  Fantastyczny

  an.....@gm...il.com / 29 kwietnia 2016

 • 10,0/ 10

  Poleciłabym mężczyznom, bo grają fajne aktorki :), ale skupiając się na głębszym przekazie, to spektakl ma zabawne teksty, piękną muzykę i posenki oraz fajną scenerię

  os.....@po...ta.fm / 09 marca 2015

 • 9,0/ 10

  Świetny spektakl, gorąco polecam!

  ry.....@....pl / 20 września 2016

Teatr Nowy

Teatr Nowy w Poznaniu jest jednym z najprężniej działających polskich teatrów repertuarowych - jest to Instytucja Kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Powstał w 1923 roku jako Teatr Nowy im. Heleny Modrzejewskiej, który zbankrutował w 1937 roku. Reaktywowany został w 1973 roku przez Izabellę Cywińską. Siedziba Teatru Nowego znajduje się przy ul. Dąbrowskiego 5 w Poznaniu - w zabytkowej, secesyjnej kamienicy. Obecnym dyrektorem Teatru Nowego w Poznaniu jest Piotr Kruszczyński. Teatr Nowy wspierany jest finansowo przez Stowarzyszenie LOŻA PATRONÓW TEATRU.

Patronem Teatru Nowego jest Tadeusz Łomnicki - polski aktor teatralny i filmowy oraz reżyser teatralny, który zmarł na scenie Teatru Nowego podczas próby spektaklu „Król Lear” Williama Szekspira.

Repertuar Teatru Nowego w Poznaniu jest niezwykle bogaty. Spektakle grane przez Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego tworzone są na podstawie największych polskich i zagranicznych dzieł klasycznych. Teatr Nowy w Poznaniu oferuje również spektakle, które powstają na bazie największych dzieł współczesnych. Teatr Nowy prezentuje w sezonie ponad 350 spektakli dla około 80 tysięcy widzów.

Teatr Nowy w Poznaniu zajmuje się również działalnością edukacyjną - organizuje m. in. cykl zajęć NOWY CZYTA DZIECIOM, podczas których dzieciom czytane są książki z różnych zakątków Europy, NAUCZYCIELE W NOWYM - cykl zajęć i spotkań dla nauczycieli, NOWY OD KULIS, czyli zwiedzanie teatru, spotkania i warsztaty z aktorami, a także pokaz charakteryzacji.

Teatr Nowy w Poznaniu wystawia również na różnego rodzaju festiwalach i konkursach swoje spektakle, które wielokrotnie były nagradzane, m. in. „Versus” w reż. Jędrzeja Piaskowskiego na 7. Koszalińskich Konfrontacji Młodych „m-teatr”, „Obwód głowy” w reż. Zbigniewa Brzozy na XVI Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” w Sopocie, „Dziady” w reż. Radosława Rychcika na XVI Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje” w Katowicach i wiele innych.

Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego dysponuje trzema różnymi scenami - Dużą Sceną, która pomieścić może nawet 365 osób oraz nieco mniejszą Scena Nową istniejącą od 1977 roku, która liczy 250 miejsc, a także najmniejszą Trzecią Sceną, która powstała w 2005 roku - znajduje się w przestrzeni dawnej stolarni i posiada 78 miejsc. Teatr Nowy dysponuje również własnymi pracowniami: krawiecką, stolarską, modelatorską, charakteryzatorską oraz tapicersko-dekoracyjną.

Bilety do Teatru Nowego kupić można przez internet za pomocą strony internetowej teatru, a także w kasie teatru, która czynna jest od poniedziałku do soboty od godz. 13.00 do godz. 19.00 oraz w niedziele od godz. 16.00 do godz. 19.00.

Wejściówki do Teatru Nowego również kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl lub w kasie teatru 30 minut przed rozpoczęciem spektaklu.

Adres i dojazd

ul. Dąbrowskiego 5
60-838 Poznań

http://teatrnowy.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8,4
Średnia ocena
Świetna gra aktorów, zabawna fabuła
- Halina

21.11 / 20:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
8,4
Średnia ocena
Poruszający. Mistrzostwo Pani Jandy!
- Joanna

01.09 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Monodram
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.