Czerwone nosy - zdjęcie Czerwone nosy - zdjęcie Czerwone nosy - zdjęcie Czerwone nosy - zdjęcie

Czerwone nosy

Spektakl dla widzów od 18. lat.

Kiedy w 1993 roku Stanisław Barańczak tłumaczył na zamówienie Teatru Nowego tekst Petera Barnesa, wszystko w Teatrze Nowym podpowiadało, że powstanie spektakl kultowy. Przewidywania okazały się prawdziwe: CZERWONE NOSY w reżyserii Eugeniusza Korina szybko stały się „Mercedesem wśród komedii”, popisem gry zespołowej i prawdziwym zbiorem świetnych kreacji indywidualnych. Spektakl zagościł w repertuarze Teatru Nowego na wiele lat, a na widowni w każdy wieczór zasiadały tłumy. Legenda Nowego rosła w siłę.

Czy ktoś wtedy spodziewał się, że rzeczywistość teatralna z połowy lat 90. XX wieku wyprzedzi to, co będzie się działo w świecie A.D. 2020?

CZERWONE NOSY pilnie wracają na afisz. Spektakl w reżyserii Jana Klaty, osadzony w nowych okolicznościach, będzie krzykiem artystów w czasach pandemii. Krzykiem podszytym nie tylko bezsilnością, ale i bezkompromisową potrzebą teatru, gry i sztuki. Spektakl Jana Klaty, laureata „Paszportu Polityki” z 2006 roku, Nagrody im. K. Swinarskiego za sezon 2007/2008, Lauru Konrada w 2009 roku, Europejskiej Nagrody Teatralnej w 2018 roku i wielu innych wyróżnień, to propozycja dla wszystkich stęsknionych za Teatrem Widzów.

Idealna sztuka na nieidealne czasy.

Na scenie występują między innymi Andrzej Lajborek, Julia Rybakowska, Jan Romanowski, Martyna Zaremba-Maćkowska, Janusz Andrzejewski, Dawid Ptak.

Czas trwania: 240 minut

Realizacja

Przekład: STANISŁAW BARAŃCZAK

Reżyseria, sample i skrecze mentalne: JAN KLATA

Scenografia, kostiumy: JUSTYNA ŁAGOWSKA

Muzyka: JAKUB LEMISZEWSKI

Choreografia: MAĆKO PRUSAK

Współpraca dramaturgiczna: MICHAŁ PABIAN

Inspicjent, asystent reżysera: KRZYSZTOF WOJCIECH PRZYBYŁOWICZ

Tłumaczenie na łacinę: RAFAŁ ROSÓŁ

Asystentka scenografki: LIDIA STACHOWSKA (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)

oraz statyści jako trupy, umierający, zombie, zmartwychwstali królowie, służba prewencji papieskiej:

ALEKSANDER BRĘGIEL, HUBERT CABAN, MIKOŁAJ CHILIMOŃCZYK, JOANNA KACPERAK, PRZEMYSŁAW KACZMAREK, JACEK LIS, MIKOŁAJ MARCINIAK, KRZYSZTOF MARCINKOWSKI, ADRIAN OSSOWSKI, KAROL PUŚCIZNA, NOLAN SZARZYŃSKI, MARCIN TECŁAW, FILIP TRAWIŃSKI

Teatr Nowy - Adres i dojazd

ul. Dąbrowskiego 5, Poznań

http://teatrnowy.pl/

Kup bilet