Baba-Dziwo - zdjęcie Baba-Dziwo - zdjęcie Baba-Dziwo - zdjęcie Baba-Dziwo - zdjęcie Baba-Dziwo - zdjęcie Baba-Dziwo - zdjęcie

Średnia ocena

4 oddane głosy
21 zainteresowanych osób

5,0 / 10

Baba-Dziwo

Brawurowa, groteskowa, naszpikowana ironicznymi aluzjami i niezwykle aktualna satyra polityczna Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, napisana na zamówienie jednego z teatrów na kilkanaście miesięcy przed wybuchem II wojny światowej i grana w Warszawie jeszcze 31 sierpnia oraz 1 września 1939 roku. "Baba-Dziwo" to odpowiedź autorki na szerzącą się wokół hitlerowską gorączkę – wizja totalitarnego świata i ludzi walczących w nim o przetrwanie: konformistów, moralnych dziwolągów, odszczepieńców… Wystawiona po raz pierwszy, wywołała na widowni salwy horrorycznego śmiechu. Czy po blisko 80 latach efekty będą podobne?

W spektaklu występują między innymi Karolina Głąb, Oliwia Nazimek, Ildefons Stachowiak, Janusz Andrzejewski, Dorota Abbe, Mariusz Puchalski.

Źródło zdjęcia: fot. Jakub Wittchen

Realizacja

Adaptacja, reżyseria: MARIA KWIECIEŃ

Scenografia, kostiumy: MIREK KACZMAREK

Muzyka: MICHAŁ SIWAK

Inspicjent: JÓZEF PIECHOWIAK

Opinie naszych widzów (1)

  • 2,0/ 10

    Spektakl słaby, bezsensowne i miałkie, nic nie wnoszące dialogi. Reżyserka przekombinowała i zmieniła na niekorzyść oryginał. Niewykorzystany potencjał dobrych aktorów. Nieuzasadnione chwile zbyt długo trwającej ciszy. Niepotrzebne sceny fizjologicznych czynności Validy. Najgorszy spektakl na jakim byłem w Teatrze Nowym.

    pa.....@gm...il.com / 21 stycznia 2019

Teatr Nowy - Adres i dojazd

ul. Dąbrowskiego 5
60-838 Poznań

http://teatrnowy.pl/

Kup bilet