PREMIERA

PREMIERA "Plan" // "Zagubieni w skórze"

PREMIERA "Plan" - Polski Teatr Tańca

Choreografia: Marcin Motyl

Kostiumy i współpraca: Kate Kwiatkowsy

Muzyka: Ludwig van Beethoven, Ben Frost, DJ Inappropriate, Apparat, Cheb Khaled

Aranżacja muzyki: Zuzanna Majewska, Mateusz Rogaliński

Reżyseria światła: Mariusz Porada, Przemysław Gapczyński

Obsada: Agnieszka Fertała, Zbigniew Kocięba, Marcin Motyl oraz gościnnie Mariola Hendrykowska – była I solistka Polskiego Teatru Tańca

Czas trwania: 20 min

Plan to zbiór różnych, aktualnych sytuacji z naszego życia. Obsesyjne zarządzanie czasem, ciągłe planowanie życia to jedna z chorób współczesnego świata. Chcemy w ten sposób pokazać, że świetnie panujemy nad naszym życiem. Pragniemy spełniać się zawodowo i w życiu prywatnym, nasza energia skumulowana jest na działanie. Od świtu do zmierzchu planujemy, ale nie uwzględniamy w tym czynnika społecznego, co prowadzi nas do stopniowego wyłączenia z funkcjonowania w społeczeństwie.

Dlatego pozbawieni jesteśmy najważniejszego planu. Nie jesteśmy w stanie zaplanować naszej przyszłości jako społeczeństwa. Obecna sytuacja w Europie zmusza do myślenia. Ale nikt nie ma konkretnego planu jej rozwiązania. Możemy starać się tego nie zauważać. Możemy udawać, że nas to nie dotyczy. Możemy mieć nadzieję, że to minie. Możemy...

Marcin Motyl – absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Uczestnik Coaching Project Henrika Kaalunda oraz warsztatów techniki GaGa, prowadzonych przez Noę Paran (GaGa People/ Batsheva Dance Company).

W sezonie 2011/2012 rozpoczął pracę w Polskim Teatrze Tańca. Występuje w spektaklach "Minus 2" (chor. Ohad Naharin), "Czterdzieści" (chor. Jo Strømgren), "Volta" (chor. Andrzej Adamczak), "Desert" (chor. Paulina Wycichowska), "Absurdy życia w więcej niż 2 aktach" (chor. Josefine Patzelt), "Nondescript", "Percepcja" (chor. Urszula Bernat-Jałocha), "Open Field" (chor. Nadar Rosano), "FootBall@...", "Walk@ karnawału z postem", "Szkoda, że Cię tu nie ma", w cyklu jubileuszowym "XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś.", "LAMENT. Pamięci Tadeusza Różewicza" (chor. Ewa Wycichowska) oraz "Sanatorium" (chor. Karina Adamczak-Kasprzak, Agata Ambrozińska-Rachuta).

Od kilku lat prowadzi warsztaty w ramach Otwartych Zajęć Tańca Współczesnego oraz projekt Studio Tańca.

Spektakl „Plan” jest debiutem choreograficznym tancerza.

__________________________________________________________________

"Zagubieni w skórze" - Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK

SPEKTAKL DLA WIDZÓW DOROSŁYCH!

Koncepcja, reżyseria, choreografia i scenografia: Anna Piotrowska

Kreacja i wykonanie: Angelika Tomasiak, Artur Bieńkowski, Szymon Dobosik, Jacek Niepsujewicz, Alexey Torgunakov, Piotr Mateusz Wach

Muzyka: Michał Mackiewicz

Kostiumy: Adam Królikowski

Światło: Anna Piotrowska & Paweł Murlik

Czas trwania: 60 min.

Premiera: 7 listopada 2015 r., Teatr ROZBARKNajnowszy spektakl Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK w reżyserii i choreografii Anny Piotrowskiej pt. „Zagubieni w skórze” to fizjologiczno-filozoficzna opowieść o głębokim doświadczaniu i poznawaniu siebie.

W spektaklu tym CIAŁO staje się bohaterem spektaklu Piotrowskiej. Skóra staje się pewną umownością, ochroną, parasolem, trampoliną. Znamy tylko swoje odbicie lustrzane, obcy jest nam dotyk samego siebie. Pokochać siebie, szanować, nie oszukiwać. Obecność i szersze poznanie siebie – swojego ciała, powoduje lepsze funkcjonowanie w społeczeństwie innych, drugich, tych samych ciał.

Anna Piotrowska - kierownik zespołu Teatru ROZBARK. Tancerka, choreograf, reżyser, nauczyciel tańca współczesnego, Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Tańca eferte, założycielka „mufmi” w Warszawie (1995 r. - teatr działa w Klubie DGW). Stworzyła ponad 70 autorskich choreografii i przedstawień. Pomysłodawczyni i koordynatorka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych programów edukacyjno-kulturalnych: PolemiQi, Atak przestrzeni, Kierunek,(Europa_Warszawa).taniec, SoloDuo_Polska, laboratorium choreografii, British 4 Polish Dance i in. Laureatka „SoloDuo Dance Festival” (Budapeszt 2005/2006), wielokrotnie juror SoloDuo. Stypendystka British Council Awards 2004 Young Polish Arts Entrepreneur. Producent przedstawień teatru tańca. Juror Doliny Kreatywnej programu TVP2 w dziedzinach taniec i animacja kultury. Anna Piotrowska uczestniczyła jako gość w festiwalu Gramigna Festival (Palermo 2007), International Poesifestival (Sztokholm 2007), Nu Dance Fest (Bratysława 2007/2008), Fabriaktionen (Berlin 2008), Working Title Festival (Bruksela 2008), jak również wielokrotnie jako gość Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego (Bytom), Międzynarodowego Festiwalu Współczesnych Form Tańca (Kalisz, główna nagroda 2007), Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca (Lublin), wielokrotny gość festiwalu SoloDuo Dance Festival (Budapeszt 2005-2012). Reżyser ruchu w teatrach dramatycznych m.in. w Szczecinie, Zielonej Górze, Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Białymstoku i Legnicy. Współpracuje

z takimi reżyserami, jak: Paweł Kamza, Michał Siegoczyński, Artur Tyszkiewicz.

Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK mieści się w budynku zabytkowej cechowni Kopalni Rozbark, którą założono w 1868 roku. Działalność Teatru ROZBARK opiera się na trzech pionach: działalności artystycznej, edukacyjnej i społecznej. Misją i założeniem Teatru ROZBARK jest tworzenie i propagowanie sztuki tańca współczesnego wzbogaconego o inne formy sztuki ruchu, z którymi chce docierać do dzieci, młodzieży i dorosłych.

Kulminacją działań promujących taniec współczesny są kolejne edycje ROZBARK IN MOTION // Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej.

Czas trwania: 80 minut

Polski Teatr Tańca - Adres i dojazd

Impresariat Polskiego Teatru Tańca
ul. Kozia 4
61-835 Poznań

http://www.ptt-poznan.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.