Speaking Concert - Wielka Cisza, rzecz o Beethovenie - zdjęcie Speaking Concert - Wielka Cisza, rzecz o Beethovenie - zdjęcie Speaking Concert - Wielka Cisza, rzecz o Beethovenie - zdjęcie Speaking Concert - Wielka Cisza, rzecz o Beethovenie - zdjęcie Speaking Concert - Wielka Cisza, rzecz o Beethovenie - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

10,0 / 10

Speaking Concert - Wielka Cisza, rzecz o Beethovenie

SPEAKING CONCERT jest autorskim cyklem koncertów Fundacji Fabryka Sztuki, wychodzącym naprzeciw nawet najbardziej wybrednym gustom. Każdy z programów poświęcamy konkretnemu zagadnieniu, ukazując zarówno omawiane dzieło, jak i jego kompozytora w kontekście historycznym i kulturowym. Poprzez fuzję muzyki, multimediów, tradycji i dobrego humoru tworzymy atrakcyjny i unikalny w skali europejskiej format. Wykonywanie muzyki łączymy z błyskotliwymi komentarzami charyzmatycznego dyrygenta, Marcina Sompolińskiego, oraz autorskimi filmami i prezentacjami.

Jak wyglądają̨ Speaking Concerts? Jak najprawdziwsze… śledztwo! Marcin Sompoliński, dyrygent i prelegent w jednej osobie, z wnikliwością̨ godną detektywa odkrywa tajemnice historii muzyki, dekonspirujący pilnie strzeżone sekrety kompozytorów i melomanów, i zdzierając maskę̨ powagi z muzyki, która poważną wcale nie jest. W sprawach największej wagi ogromną rolę odgrywa plotka – kwestia pozornie nieistotna, która dyskretnie zmienia bieg zdarzeń.

Podczas dwudziestu koncertów z serii Speaking Concerts publiczność́ dowiedziała się m.in. o statusie majątkowym Antonio Vivaldiego, o tym, jak to możliwe, że premiera Święta Wiosny Igora Strawińskiego skończyła się̨ interwencją służb porządkowych i kim byłby Jan Sebastian Bach, gdyby nie jego pracowite dzieci.

Speaking Concert - Wielka Cisza

Ludwig van Beethoven, jeden z największych geniuszy muzycznych, kompozytor o magnetycznej osobowości, w młodym wieku został dotknięty utratą słuchu – stąd właśnie tytuł naszego przedsięwzięcia Wielka cisza. Podczas koncertu prześledzimy proces twórczy kompozytora w oparciu o niepublikowane szkice III Symfonii. Ponadto przywołamy okoliczności powstawania „Eroiki”, zwrócimy uwagę na znane już fakty i ujawnimy sensacyjne odkrycia dotyczące tego genialnego utworu! Podczas koncertu odpowiemy na pytania:

• Czy Beethoven rzeczywiście był gburem?

• Co mówi o nim Lista Schindlera?

• Dlaczego i z kim pojedynkował się w młodości?

• Na czym polegają związki Beethovena z Polską?

Czas trwania: 75 minut

Zwiastuny

Obsada

Marcin Sompoliński - dyrygent, prowadzenie koncertu

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej

Fabryka Sztuki - Adres i dojazd

http://fabryka-sztuki.com.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.