Speaking Concert - Czardasz - zdjęcie Speaking Concert - Czardasz - zdjęcie Speaking Concert - Czardasz - zdjęcie Speaking Concert - Czardasz - zdjęcie

Speaking Concert - Czardasz

CZARDASZ – SPEAKING CONCERT DLA UKRAINY

Nie pozostajemy obojętni.

Jesteśmy solidarni.

Zaplanowany na 24 kwietnia 2022 roku Speaking Concert – Czardasz będzie ukłonem w stronę naszych sąsiadów potrzebujących pomocy. Nasze wsparcie dla Ukrainy chcemy wyrazić łącząc siły we wspólnym graniu, dlatego też na estradzie Auli UAM zaprezentuje się orkiestra, która w trakcie tego wyjątkowego wieczoru, będzie symbolem współpracy muzyków polskich i ukraińskich.

Zapraszamy Państwa w magiczną podróż do kolebki Czardasza – narodowego tańca węgierskiego pełnego temperamentu i nieoczekiwanych zwrotów akcji!Taki właśnie będzie nadchodzący Speaking Concert „Czardasz…”podczas którego wspólnie z naszymi artystami przeniesiemy się do Budapesztu!

Tytułowy taniec nie służył tylko i wyłącznie jako tło do energicznych pląsów, stylizacje czardasza możemy znaleźć w wielu operetkach takich kompozytorów jak Kálmán, Strauss czy Lehár. Ale nie tylko!Aby odkryć tą niezwykle emocjonalną muzykę w zupełnie nowy sposób, zapraszamy na Speaking Concert „Czardasz”

W programie m.in. Czardasz Rozalindy „Klänge der Heimat” z II aktu operetki „Zemsta nietoperza”, V, VI i XV Taniec Węgierski J.Brahmsa, Czardasz z operetki „Cygańska Miłość” Franciszka Lehara i wiele innych.

SPEAKING CONCERT jest autorskim cyklem koncertów Fundacji Fabryka Sztuki, wychodzącym naprzeciw nawet najbardziej wybrednym gustom. Każdy z programów poświęcamy konkretnemu zagadnieniu, ukazując zarówno omawiane dzieło, jak i jego kompozytora w kontekście historycznym i kulturowym. Poprzez fuzję muzyki, multimediów, tradycji i dobrego humoru tworzymy atrakcyjny i unikalny w skali europejskiej format. Wykonywanie muzyki łączymy z błyskotliwymi komentarzami charyzmatycznego dyrygenta, Marcina Sompolińskiego, oraz autorskimi filmami i prezentacjami.

Jak wyglądają̨ Speaking Concerts? Jak najprawdziwsze… śledztwo! Marcin Sompoliński, dyrygent i prelegent w jednej osobie, z wnikliwością̨ godną detektywa odkrywa tajemnice historii muzyki, dekonspirujący pilnie strzeżone sekrety kompozytorów i melomanów, i zdzierając maskę̨ powagi z muzyki, która poważną wcale nie jest. W sprawach największej wagi ogromną rolę odgrywa plotka – kwestia pozornie nieistotna, która dyskretnie zmienia bieg zdarzeń.

Podczas dwudziestu koncertów z serii Speaking Concerts publiczność́ dowiedziała się m.in. o statusie majątkowym Antonio Vivaldiego, o tym, jak to możliwe, że premiera Święta Wiosny Igora Strawińskiego skończyła się̨ interwencją służb porządkowych i kim byłby Jan Sebastian Bach, gdyby nie jego pracowite dzieci.

Czas trwania: 110 minut

Obsada

Wykonawcami koncertu będą m.in.:

Orkiestra Collegium F International – specjalny zespół stworzony w geście solidarności na okazję wyjątkowego wydarzenia złożony z polskich i ukraińskich muzyków.

Marcin Sompoliński – dyrygent, profesor klasy dyrygentury Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. jest pomysłodawcą i realizatorem nowatorskiego cyklu multimedialnych koncertów edukacyjnych Speaking Concerts, które od blisko dekady cieszą się olbrzymim zainteresowaniem i uznaniem publiczności w całym kraju. Występował z wieloma orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą, towarzysząc wybitnym solistom w najbardziej prestiżowych salach koncertowych.

Joanna Horodko – sopranistka, laureatka i finalistka konkursów wokalnych m.in.: Passau, Sycylia. Solistka teatrów operowych i muzycznych w Łodzi, Bydgoszczy, Gdańsku, Szczecinie, Lublinie, Poznaniu, a także Austrii, Holandii, Belgii i Niemiec. Wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Fabryka Sztuki - Adres i dojazd

http://fabryka-sztuki.com.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.