wróć do bloga

Wyjścia grupowe do teatru – dlaczego warto je organizować?

Nie od dziś wiadomo, że wyjścia integracyjne organizowane przez firmę mają korzystny wpływ na jej pracowników. Grupowe wyjścia, które pracodawcy organizują dla swoich pracowników, już jakiś czas temu stały się obowiązkowym elementem funkcjonowania każdej firmy. Spędzanie wspólnego czasu poza pracą zacieśnia relacje między pracownikami i zmniejsza na co dzień typowo służbowy dystans. Wyjścia integracyjne kojarzą się przede wszystkim ze wspólną kolacją w restauracji, uczestniczeniem w grach zespołowych, takich jak kręgle, paintball czy też escape room, wyjazdami do hotelu połączonymi z konferencją oraz wspólną imprezą. Są to popularne formy spędzania wspólnego czasu poza firmą, jednak pracodawcy coraz częściej sięgają po te mniej oczywiste rozwiązania, a jednym z nich może być właśnie teatr.

Grupowe wyjścia do teatru sprawdzają się w wielu przypadkach. Teatr jest nie tylko wspaniałym pomysłem na wyjście integracyjne, ale też wyjątkowym miejscem na spędzenie wieczoru, który na długo pozostanie w pamięci. Wspólne obcowanie z kulturą zacieśnia więzi, stymuluje kreatywność i pozytywnie wpływa na nastrój.

 

Integracja zespołu

Organizacja grupowego wyjścia do teatru to przede wszystkim doskonały pomysł na zintegrowanie całego zespołu. Dzięki wspólnie obejrzanemu spektaklowi pojawia się przestrzeń na swobodną dyskusję na tematy niezwiązane z pracą, a przeżywane razem emocje zmniejszają dystans między pracownikami oraz sprzyjają nawiązywaniu bliższych relacji. Dlatego też grupowe wyjście do teatru świetnie sprawdzi się jako forma rozpoczęcia wieczoru integracyjnego. Dobrym wyborem będzie np. spektakl improwizowany lub stand-up, podczas którego panuje swobodna atmosfera dzięki aktorom, którzy rozbawiają publiczność i zachęcają ją do współuczestniczenia w spektaklu.

 

Stymulowanie kreatywności

Wspólny wieczór w teatrze będzie doskonałym rozwiązaniem również w sytuacji, w której zespół stoi przed rozpoczęciem ważnego projektu wymagającego od pracowników wykazania się wysokim poziomem kreatywności. Obcowanie z kulturą nie tylko zacieśnia więzi poprzez wspólne tematy do rozmów, ale również angażuje wiele zmysłów, dzięki czemu pobudza wyobraźnię i stymuluje kreatywność, która jest niezwykle ważna podczas realizacji firmowych zadań.

 

Redukcja stresu

Teatr może być nie tylko sposobem na zintegrowanie zespołu lub pobudzenie kreatywności, ale również formą pozwalającą na rozładowanie napięcia i stresu generowanego w chwilach wzmożonej pracy całego zespołu. Obcowanie z kulturą pozwala na oderwanie się na chwilę od wszystkich zadań oraz pozytywnie wpływa na nastrój i relacje między pracownikami. Jeśli celem wyjścia grupowego jest zapewnienie zespołowi chwili relaksu, warto jest wybrać spektakl komediowy. Nie od dziś wiadomo, że podczas śmiechu organizm pozbywa się nadmiaru adrenaliny oraz wydziela endorfiny, co pozwala na zredukowanie napięcia oraz daje poczucie szczęścia.

 

Uczczenie wspólnego sukcesu

Grupowe wyjście do teatru sprawdzi się również w sytuacji, w której wspólny wieczór ma mieć nieco bardziej oficjalny charakter. Teatr to doskonały sposób na uczczenie wraz z klientem lub partnerem firmy wspólnego sukcesu. W takiej sytuacji dobrym wyborem będzie poważniejsza sztuka, czyli spektakl dramatyczny lub operowy. Wyjście do teatru pozwoli wszystkim poczuć się nieco swobodniej, jednocześnie nie zaburzy wciąż służbowej relacji.

 

Jak zorganizować grupowe wyjście do teatru?

Przede wszystkim w pierwszej kolejności należy dobrać odpowiedni spektakl dostosowany do pożądanego charakteru i celu spotkania, co najczęściej sprawia największą trudność. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie, to napisz do nas na info@ewejsciowki.pl – nasz doświadczony zespół doradców chętnie pomoże Ci i podpowie, na który spektakl warto się wybrać w zależności od okazji i charakteru wyjścia.