Mamy dobrą wiadomość dla warszawskich miłośników teatru! Od 12 lutego, czyli od daty otwarcia teatrów i kin, instytucje kultury stopniowo wracają do życia. Swój powrót ogłosił też Teatr IMKA – jeden z najbardziej lubianych warszawskich teatrów.

Pierwszy spektakl po przerwie będzie jednocześnie inauguracją nowej siedziby teatru, która odbędzie się już w najbliższą sobotę 20 lutego. Nowa siedziba znajduje się na warszawskim Bemowie przy ul. Kocjana 3. Funkcjonalna, nowoczesna scena pozwoli zapewnić nową jakość wystawianych spektakli. Jest to też pierwszy stacjonarny teatr na Bemowie, dzięki czemu od razu zyskał sobie sympatię mieszkańców.

Otwarcie Teatru IMKA to dobra informacja dla dużych i małych widzów, gdyż teatr swoją działalność rozpocznie familijnym spektaklem dla dzieci. Spektakl „Byk Ferdynand” to znakomita propozycja, która podbije serca dzieci w każdym wieku, jednocześnie bawiąc dorosłych. W tytułowego byka wciela się sam reżyser spektaklu i dyrektor teatru – Tomasz Karolak. Jak sam mówi, przedstawienie łączy dobrą zabawę z cennym przesłaniem:

„Jestem ojcem dwójki dzieci i podobnie jak podczas pracy nad poprzednim moim bajkowym spektaklem „Momotaro”, zależy mi na tym, żeby odciągnąć dzieciaki od telefonów, komputerów i opowiedzieć im zabawną, ale i mądrą historię o tym, jak w czasach pełnych napięć między cywilizacjami i kulturami żyć w pokoju i pomagać sobie”.

Spektakl powstał na podstawie książki „Byczek Fernando” Munro Leafa z 1936 roku. Bajka doczekała się ekranizacji przez wytwórnię Walta Disneya, która w 1938 roku zdobyła Oscara, dzięki czemu Byk Fernando podbił serca dzieci na całym świecie. W Polsce natomiast książka osiągnęła dużą popularność dzięki znakomitemu tłumaczeniu Ireny Tuwim.

O czym opowiada spektakl „Byk Fernando”?

Byczek Ferdynand urodzony w polskiej stodole i wychowany na polskiej łące uosabia wszystko, co jest w polskości godne podziwu. Jednocześnie jest ciekawy świata i otwarty na to, co najlepsze w innych kulturach. Wybierze się w podróż na rowerze do Hiszpanii, gdzie podziwiać będzie kulturę, język i obyczaje, a także dziedzictwo architektury islamu. Przeżyje wiele zabawnych i pouczających przygód, które pomogą mu lepiej zrozumieć świat. Nie ujawniając finału, który odbędzie się podczas corridy, zdradzimy tylko tyle, że niezwykły czyn naszego Ferdynanda będzie inspirowany bardzo inteligentnym zachowaniem żubra z polskiej części Puszczy Białowieskiej.

Spektakl trwa ok. 60 minut. Pierwsze przedstawienia po lockdownie odbędą się w sobotę 20 lutego o godz. 12:00 oraz w niedzielę 21 lutego o godz. 11:00. Bilety na spektakl dostępne są w naszym serwsie  „Byk Ferdynand” w Teatr IMKA

Do zobaczenia na widowni!