Sylwestrowa noc co roku wzbudza wiele emocji, jeszcze zanim się rozpocznie. Zaplanowanie udanego Sylwestra spędza sen z powiek wielu osobom. W końcu nie chodzi tylko o szampana i fajerwerki, ale o godne zapamiętania rozpoczęcie Nowego Roku.
Jednym z ciekawszych rozwiązań na tę noc jest Sylwester w teatrze. Z każdym rokiem jest to opcja, na którą decydują się setki widzów. Teatry w całej Polsce pękają w szwach, a bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki. Czemu Sylwester w teatrze zawdzięcza tak wielkie powodzenie?
Przede wszystkim główną rolę odgrywa tu atmosfera, która tworzy idealne połączenie z sylwestrowym wieczorem. Teatry zachwycają swoich gości od pierwszego wejrzenia dzięki swoim przestrzeniom. Wiele z nich wypełnia atmosfera elegancji, klasy, czasem nawet lekkiego przepychu. Piękne wnętrza, odświętne ubiory i oczekiwanie na Nowy Rok sprawiają, że taka noc pozostaje w pamięci na długo.
Nie można zapomnieć o kluczu programu, czyli o przedstawieniu! W Sylwestra teatry grają rozmaite spektakle, począwszy od komedii i musicalu, a kończąc na dramacie, tragedii czy operze. Wystarczy wybrać wedle własnego gustu, zwłaszcza, że jest w czym przebierać. Każdego roku ilość teatralnych propozycji jest ogromna. Niektóre teatry, takie jak Teatr Capitol w Warszawie, grają po kilka spektakli jednej nocy! Zainteresowanie jest tak wielkie, że nawet tak duża ilość biletów jest w stanie wyprzedać się w zawrotnym tempie.

Skoro zainteresowanie jest tak duże, mamy dla Was kilka porad:

 • Zainteresuj się w porę
  Teatry ogłaszają repertuar na Sylwestra stosunkowo wcześnie. Zobacz, jakie spektakle są do wyboru i zastanów się, które najbardziej Ci odpowiadają – zarówno pod kątem gustu, jak i ceny za bilet.
 • Zaangażuj swoje osoby towarzyszące
  Koniecznie zabierz ze sobą partnera lub partnerkę, rodzinę czy grupę przyjaciół. Zaangażuj ich w wybór spektaklu – dzięki temu będziesz mieć pewność, że sztuka będzie wszystkim odpowiadać.
 • Bilety kup najwcześniej, jak to możliwe
  Kiedy zdecydujecie się na jeden spektakl, nie zwlekajcie! Najlepsze miejsca znikają najszybciej, a znaczna część biletów jest już niedostępna w połowie grudnia. Postaraj się kupić bilety najszybciej, jak będzie to możliwe. Dzięki temu planowanie będziesz mieć z głowy oraz zajmiesz najlepsze miejsca.
 • Wybierz odpowiedni strój
  Sylwester to wyjątkowa okazja, tak samo jak wieczór w teatrze. Ubierz się pięknie i elegancko!
 • Do teatru jedź bezpiecznie
  Obowiązkowym elementem podczas Sylwestra w teatrze jest kieliszek szampana dla każdego widza. Z tej przyczyny do teatru najlepiej jechać taksówką lub komunikacją miejską. Jeśli wolisz jechać samochodem, bierz pod uwagę, że ominie Cię szampan o północy w towarzystwie aktorów!
 • Baw się dobrze!
  Sylwester w teatrze gwarantuje dobrze spędzony czas. Ciesz się tym wieczorem i rozpocznij Nowy Rok z rozmachem!