Choć dzieci w tym roku spędzają ferie zimowe w domu, to wcale nie muszą pogrążać się w nudzie. Oto 4 spektakle online, które po pierwsze – pozwolą Wam na chwilę złapać oddech, bo dzieci nie będą mogły oderwać od nich oczu, a po drugie – pokażą Waszym pociechom, że teatr to nie nuda, lecz niezwykła przygoda – również w formie online. Dlatego na zwieńczenie zimowych ferii przygotowaliśmy zestawienie 4 najciekawszych spektakli online dla dzieci, które możecie obejrzeć na platformie VOD eWejsciowki.pl. No to zaczynamy! 

 

  1. Dawno, dawno temu był sobie… “Rycerz gwiazdy wigilijnej” w Teatrze Lalka

Źródło: materiały Teatru Lalka

Teatr Lalka w swoim repertuarze jak zawsze ma wprost magiczne propozycje dla dzieci – tym razem to niezwykła historia opowiedziana przez aktorów, którzy animują drewniane figury. O czym jest spektakl? Głównym bohaterem jest Gotrfyd, osierocony syn króla, który ma przed sobą wspaniałą przyszłość. Jednak nim się ona ziści, młodzieniec musi przebyć dłuuugą drogę pełną przygód i niebezpieczeństw.

Spektakl trwa 80 minut i przeznaczony jest dla dzieci powyżej 8 lat. 

 

  1. Za górami, za lasami żył sobie… “Ja, Maluch i morze” w Teatrze Baj

Źródło: materiały Teatru Baj

Oto spektakl, w którym pięcioletnia bohaterka wraz ze swoim najlepszym przyjacielem fiatem 126p zabiera dzieci w niezwykłą podróż w głąb morza – maluchy będa miały okazję poznać jego mieszkańców oraz wszystkie morskie tajemnice. To opowieść, która przede wszystkim w wyjątkowy sposób rozwija wyobraźnię i wielka ciekawość świata u dzieci, a dodatkowo oczaruje je tym, co w teatrze lalek jest najważniejsze – sztuką animacji. 

Spektakl trwa 60 minut i przeznaczony jest dla dzieci powyżej 4 lat.

 

  1. Pewnego razu była sobie… “Małpka Adrianna i jej leśne psoty” na scenie Spektaklove

Źródło: materiały sceny Spektaklove

“Małpka Adrianna i jej leśne psoty” to to bajka o małym figlarnym zwierzaku, który przypadkiem znalazł się w lesie i zniszczył spokój jego mieszkańców. Żywiołowy i dynamiczny spektakl dla dzieci z wieloma humorystycznymi scenkami i zwierzęcymi bohaterami nie tylko bawi, ale również uczy – że przyjaźń należy pielęgnować, a między zabawnymi figlami a uszczypliwymi dowcipami istnieje znaczna różnica. 

Spektakl trwa 40 minut i przeznaczony jest dla dzieci od 2,5 do 8 lat.

 

  1. La, la, la… “MeloKoncerty” przygotowane przez Impresariat Barbara Jagodzińska-Habisiak

Źródło: materiały Impresariatu Barbara Jagodzińska-Habisiak

Czym są “MeloKoncerty”? To wyjątkowe koncerty dla niemowląt i dzieci do lat 4. Basia i Tatiana podczas koncertu dla maluchów śpiewają, grają na ukulele i dzwonkach chromatycznych. Usłyszycie śpiewanki i rytmiczanki oparte o teorię uczenia się muzyki Edwina Eliasa Gordona oraz ich autorskie melodyjki i wierszyki skierowane do maluchów. Usiądźcie wygodnie, włączcie głośniki i… śpiewajcie!

Koncert trwa 20 minut i przeznaczony jest dla dzieci do 4 lat.

I pamiętajcie: każdy wiek jest dobry, by zakochać się w teatrze!