Nowy sezon teatralny w Warszawie ruszył pełną parą! Wrzesień i październik to przede wszystkim czas premier. Widzowie wreszcie zobaczą zupełnie nowe, wyczekiwane spektakle, których premiery bardzo często z powodu pandemii przenoszone były na jesień. Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu pojawiło się również kilka nowych teatralnych scen. Choć koronawirus wywrócił do góry nogami teatralne kalendarium, wszystko powoli wraca do normy. Wraz z nowym sezonem mamy ogromną przyjemność ogłosić otwarcie po długiej i nieplanowanej przerwie kolejnych teatrów, których przez ostatnie miesiące brakowało nam na kulturalnej mapie Warszawy. Wśród nich znalazły się najbardziej wyczekiwane instytucje, co – jak mamy nadzieję – wpłynie na wysoką frekwencję widzów na widowniach.

Sprawdźcie, czy Wasz ulubiony teatr jest już na liście otwartych instytucji kultury. Poniżej zamieściliśmy informację o teatrach, które otworzyły dla widzów swoje sceny wraz z rozpoczęciem nowego sezonu oraz o nadchodzących premierach.

 

Teatr Capitol

Jeden z najpopularniejszych teatrów stolicy powraca ze swoimi capitalnymi komediami. 11 września miała miejsce premiera spektaklu „A mi to rybka!”, która ze względu na pandemię została przeniesiona z marca na wrzesień. Teatr Capitol zadbał o mnóstwo świeżej rozrywki na jesień – już w październiku szykuje się premiera spektaklu „Kochane pieniążki”. Bilety wkrótce będą w sprzedaży, szukajcie ich na naszym portalu w repertuarze Teatru Capitol. Nie możemy się doczekać!

 

Teatr Ateneum

Uwielbiany przez publikę Teatr Ateneum wreszcie otwiera swoje drzwi! I to nie byle jakie, bo już 3 października nastąpi uroczyste otwarcie nowej SCENY 20, na której zobaczymy premierę spektaklu „Kwartet”. A już 24 października teatr szykuje kolejną premierę na SCENIE 20 – tym razem będzie to czarna komedia “Ława przysięgłych” napisana w latach 60. przez znanego czeskiego pisarza i dramaturga Ivana Klima. Bilety już w sprzedaży!

 

Teatr Syrena

Teatr Syrena jest już otwarty! We wrześniu możemy wybrać się na zjawiskowy musical „Rock of Ages”, który dedykowany jest wszystkim wielbicielom cięższych brzmień głównie z lat 80. Jeśli przy przebojach takich jak „We Built This City”, „I Wanna Rock”, „I Want To Know What Love Is” czy „The Final Countdown” wciąż czujecie dreszcz emocji, to będzie idealny spektakl dla Was!

 

Teatr Powszechny

Niepokorny i kontrowersyjny teatr, który (jak sam o sobie mówi) lubi się wtrącać, powrócił wraz z początkiem września. Do tego zaskakuje repertuarem, w którym znalazł się spektakl skierowany do całych rodzin. 16 września odbyła się premiera familijnego spektaklu „Ronja, córka zbójnika” na podstawie powieści Astrid Lindgren. Jeśli szukacie spektaklu dla całej rodziny, to coś dla Was! Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 7. roku życia.

 

Teatr Ochoty

Kolejnym teatrem, który zaprasza widzów na swoją widownię tej jesieni, jest Teatr Ochoty. W październiku będziemy mogli wybrać się m.in. na spektakl „Solaris. Wspomnienie z przyszłości”, który powstał na motywach powieści Stanisława Lema. Wszystkich miłośników fantastyki serdecznie zapraszamy!

 

Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana

Teatr Polski w Warszawie wznowił swój repertuar już 28 sierpnia. We wrześniu na jego deskach możemy zobaczyć uwielbiany przez widzów spektakl „Wujaszek Wania” ze wspaniałą obsadą, wśród której znajduje się m.in. Maciej Stuhr w roli Michaiła Astrowa oraz Magdalena Różczka i Karolina Gruszka, które wymiennie wcielają się w postać Heleny. Jeśli jeszcze nie widzieliście tego spektaklu, zdecydowanie polecamy również ze względu na niesamowitą scenografię!

 

Teatr Lalka

Dla młodszych widzów oraz miłośników teatru lalkowego też mamy dobre wieści. Teatr Lalka 12 września wznowił swoją działalność premierą spektaklu „Tymoteusz Rymcimci”. Jeśli Wasze pociechy stęskniły się za teatrem, to będzie strzał w dziesiątkę!

 

Garnizon Sztuki

Garnizon Sztuki to instytucja słynąca m.in. z takich komedii jak “Czworo do poprawki” i “Same plusy”, która już jesienią otworzy własną scenę! Inauguracja nowego miejsca odbędzie się 8 października, kiedy to zobaczymy na nowej scenie uwielbiany przez widzów spektakl „Pozytywni”.

 

Teatr Dramatyczny

Oprócz znajdującego się w Pałacu Kultury i Nauki Teatru Studio i Teatru Lalka, swój repertuar wznowił również mający tam swoją siedzibę Teatr Dramatyczny. Czekamy jeszcze tylko na Teatr 6. piętro! Od września możemy wybrać się na znakomite spektakle w Teatrze Dramatycznym – „Bez wyjścia”, „Mężczyzna”, „Wizyta starszej pani” czy „Fatalista” to tylko garść tytułów, które będziecie mogli zobaczyć tej jesieni. Repertuar jest imponujący, dlatego zachęcamy do zapoznania się z nim w całości.

 

TR Warszawa

Od 11 września na warszawską mapę kulturalną wrócił również TR Warszawa. Choć przez kwarantannę zachwycał widzów spektaklami dostępnymi online, dobrze jest móc znów usiąść na jego prawdziwej widowni. Tej jesieni zobaczymy takie spektakle jak „Ewelina płacze”, „Fantazja” i „Staff Only”. Zapraszamy!

 

Teatr Narodowy

Jeden z najważniejszych warszawskich teatrów nareszcie otwarty! Teatr Narodowy sezon jesienny rozpoczął wyjątkowo wcześnie, bo już 16 sierpnia. To dobry moment, by nadrobić znakomite spektakle takie jak „Dziady” czy też „Opowieść zimowa”.

 

Spektaklove

Znacie Spektaklove? To oni są współtwórcami takich hitów teatralnych jak „Dobrze się kłamie”, „Ludzie inteligentni” czy „Berek, czyli upiór w moherze 2”. Ten sezon rozpoczęli w wyjątkowy sposób, gdyż wraz ze swoimi spektaklami należącymi do repertuaru Teatru Imka LIGHT otworzyli niezwykle klimatyczną scenę Spektaklove w Małej Warszawie na warszawskiej Pradze.

Spektaklove rozpoczęło sezon już 28 sierpnia – właśnie wtedy nastąpiła inauguracja nowej sceny spektaklem „Dobrze się kłamie”. Jest to wspaniała produkcja z gwiazdorską obsadą.

 

Teatr Mazowiecki oraz Mazowiecki Instytut Kultury

Od 20 września Teatr Mazowiecki zaprasza widzów na widownię! W tym sezonie zobaczymy spektakle wysoko oceniane przez widzów, takie jak „Małe zbrodnie małżeńskie”, „Niebezpieczna gra” czy „Belfer”. Polecamy!

 

Pamiętajcie, że przed wizytą w teatrze należy zapoznać się z wymogami sanitarnymi w danej instytucji kultury. Weźcie ze sobą maseczki – dbajcie o siebie i innych, abyśmy wspólnie mogli cieszyć się kulturą na żywo.

Do zobaczenia na widowni!