Na co do teatru najlepiej się wybrać? Jest wiele powodów, dla których warto wybrać się latem do teatru. Po pierwsze, wieczory są długie i ciepłe, więc po spektaklu można pójść na romantyczny spacer, a po drugie – w teatrach nie ma tłumów. 

A co to oznacza? Że czekają na Ciebie najlepsze miejsca i bardzo często – bilety w wyjątkowych cenach. A lato to też doskonała okazja do tworzenia wyjątkowych wspomnień, więc wykorzystaj swój wolny czas najlepiej, jak potrafisz.

Na teatralnych scenach nie zabraknie w sierpniu zabawnych komedii i poruszających dramatów. A najlepsze spektakle teatralne obejrzycie w wielu miastach Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu. Zatem czas na ranking spektakli teatralnych w sierpniu 2022.

Na co do teatru – Warszawa

Teatr Polonia „Café Luna” 

Terminy spektakli: 3, 4 sierpnia

„Café Luna” w Teatrze Polonia to wyjątkowa propozycja szczególnie dla miłośników hiszpańskiego reżysera i scenarzysty, Pedro Almodovara. Podczas spektaklu publiczność nie tylko usłyszy najlepsze piosenki z jego filmów, ale również odwołania do jego twórczości.

Widzowie rozkoszując się doskonałą muzyką i głosem Anny Sroki-Hryń, zanurzą się w opowieści o perwersyjnej i sentymentalnej divie Agrado, która nie boi się czerpać z życia garściami. Jednak postać zmaga się też z dramatami, często pocieszając się kieliszkiem wina. 

Ale podczas monodramu tragizm miesza się też z komizmem, co sprawia, że sztuka jest emocjonalna i pozostaje w pamięci na długo. Agrado opowie też o osobistych przeżyciach, miłości, relacjach i samotności widzianych zarówno z perspektywy kobiety, jak i mężczyzny. 

Pełny opis spektaklu Café Luna oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

Och-Teatr „Słoneczni chłopcy” 

Terminy spektakli: 11, 12, 13, 14 sierpnia

Sztuka „Słoneczni chłopcy” Neila Simona pierwszy raz została wystawiona na Broadwayu w 1972 roku. I chociaż od jej powstania minęło już wiele lat, to nadal bawi widzów na całym świecie. 

Komedia podbiła serca publiczności i doczekała się wielu adaptacji filmowych oraz teatralnych. Na scenach rozmaitych teatrów można podziwiać niezwykle trafne studium skomplikowanych relacji i słabości ludzkich.

Dwóch mężczyzn na emeryturze, wiele lat temu prowadzących wspólnie program komediowy, dostaje szansę ponownego wystąpienia przed publicznością. Jednak pojawia się jeden problem – obaj nie znoszą swojego towarzystwa. Jak skończy się konfrontacja od lat skłóconych mężczyzn?

Pełny opis spektaklu Słoneczni chłopcy oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

Potem-o-tem „Gluten Sex” 

Terminy spektakli: 17, 18, 19 sierpnia

To nie jest zwykły spektakl, a niesamowita i jedyna w swoim rodzaju przygoda. Bo razem z bohaterami sztuki wyruszycie autokarem spod pl. Defilad i udacie się do zabytkowego pałacu pod Warszawą. Tam czeka na Was kolejna niespodzianka, czyli wirtualne wesele. Brzmi niesamowicie? Bo tak jest!

Przedstawienie przeniesie Was do 2028 roku, w którym relacje międzyludzkie w świecie rzeczywistym odchodzą do lamusa na rzecz tych wirtualnych. 

Nowatorska komedia przez widzów jest oceniana niezwykle wysoko. Przezabawny spektakl poprawia humor, trzyma w napięciu i dostarcza zupełnie nowych, innowacyjnych wrażeń.

Pełny opis spektaklu Gluten Sex oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

Na co do teatru – Kraków

Teatr 38 „Dziwny przypadek Esmeraldy Kreutz” 

Terminy spektakli: 19 sierpnia 

„Dziwny przypadek Esmeraldy Kreutz” to dramatyczny monodram dotykający niezwykle trudnych tematów, takich jak antysemityzm, nietolerancja i dyskryminacja. Sztuka osadzona jest w czasach Holokaustu.

Bohaterką spektaklu jest osiemnastoletnia Esmeralda Kreutz, która jest po części Polką, Niemką i Żydówką. W 1942 roku wraz z rodziną trafia do obozu koncentracyjnego Majdanek.

Chociaż tak jak inni więźniowie skazana jest na terror, tli się w niej nadzieja i siła woli. Co więcej, pewna tajemnica sprawi, że jej historia będzie różnić się od innych. 

Pełny opis spektaklu Dziwny przypadek Esmeraldy Kreutz oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

Teatr Ludowy „Wujaszek Wania” 

Terminy spektakli: 11 sierpnia

W Teatrze Ludowym w Krakowie macie szansę zobaczyć jedną z najsłynniejszych sztuk teatralnych Antona Czechowa, „Wujaszka Wanię”. Podczas spektaklu publiczność zagłębi się w skomplikowane relacje między bohaterami, a historia obnaży dysfunkcje panujące w rodzinie i jej najbliższym otoczeniu. 

Na scenie widzowie zanurzą się w monotonne życie na wsi. Jednak wcale nie będzie nudno. W rezydencji należącej do profesora Serebriakowa mieszka m.in. Wujaszek Wania, jego siostrzenica Sonia, niania, która ma demencję i matka Wani.

Kiedy do posiadłości przyjeżdża właściciel wraz z piękną żoną, Heleną, ich nudne życie wywróci się do góry nogami. W żonie profesora jest zakochany nie tylko Wujaszek, ale też przyjaciel domu, dr Astrow, którego za to kocha Sonia. 

Pełny opis spektaklu Wujaszek Wania oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.

Na co do teatru – Wrocław

Wrocławski Teatr Komedia „Szalone nożyczki”

Terminy spektakli: 12, 13, 14 sierpnia

Nad salonem fryzjerskim Antoniego Wziętego zostaje zamordowana słynna pianistka, Izabela Richter. Podejrzenie pada na właściciela salonu, którego nie raz irytowały dźwięki dochodzące od sąsiadki z góry. Jednak nie tylko on jest potencjalnym sprawcą, bo cały personel oraz klienci salonu mieli motyw, żeby pozbyć się kobiety.

„Szalone nożyczki” pojawiły się na scenie Wrocławskiego Teatru Komedia 5 maja roku 2002 i od razu zyskały rzesze fanów. Interaktywna komedia kryminalna angażuje widzów, którzy pomagają rozwiązać zbrodnię.

Publiczność szuka wskazówek, przesłuchuje podejrzanych i rozwiązuje najzabawniejszą zagadkę w historii. Rezultat nigdy nie jest taki sam, dlatego wielu widzów powraca do teatru zobaczyć spektakl kolejny raz.

Pełny opis spektaklu Szalone nożyczki oraz bilety znajdziecie na naszym portalu.