Swoboda, muzyka, taniec i śpiew. Karnawał to przede wszystkim szaleństwo i rozpusta. Swój sposób na świętowanie każdy może mieć własny. My polecamy sprawdzony i skuteczny przepis na udaną zabawę. I jest to oczywiście karnawał w teatrze!

Karnawał  to czas, w którym można zaszaleć. Wolno pozwolić sobie na więcej i udać się na zwariowany, głośny i kolorowy spektakl. I to niekoniecznie jeden. W końcu to karnawał! Zaserwuj sobie wykwintną, kulturalną ucztę bez wyrzutów sumienia.

Jak obchodzony jest karnawał?

Obchody karnawału różnią się w zależności od kraju. Najhuczniej celebruje się go w Brazylii, we Włoszech i w Hiszpanii. Niestety w Polsce niektórzy poprzestają na zjedzeniu pączka w tłusty czwartek. Jednak możliwości celebracji jest znacznie więcej.

Można iść na imprezę lub zorganizować domówkę. Dla urozmaicenia, najlepiej tematyczną lub przebieraną. Innym wymiarem rozpusty może być wyjście do teatru lub na koncert. Dobrze, aby przedstawienia były „na bogato” i zachwycały rozmachem kostiumów oraz scenografii.

Do kiedy trwa karnawał 2022?

Karnawał trwa już w najlepsze. Warto pamiętać, że to nie tylko tłusty czwartek! Co roku karnawał zaczyna się 6 stycznia, w święto Trzech Króli. A do kiedy trwa karnawał 2022? Ostatnim dniem zabawy jest wtorek, czyli dzień przed Środą Popielcową. Zatem karnawał 2022 będzie trwać do 1 marca 2022 r. 

Jest więc jeszcze trochę czasu, żeby dobrze wykorzystać ten okres. W łatwy sposób można sprawdzić, jakie spektakle odbywają się w czasie ostatków. Wystarczy przefiltrować wydarzenia na ewejsciowki.pl, wybierając datę do 1 marca 2022 r.

Karnawał w teatrze

Karnawał w teatrze? Dlaczego nie! Tym bardziej, że instytucje naprawdę nas rozpieszczają i serwują znakomite sztuki. W tym szalonym czasie słowo „umiar” można wyrzucić ze słownika. Repertuar warto sprawdzić pod kątem najbardziej rozrywkowych spektakli, które sprawią, że zabawa będzie szampańska.

Kolejnym powodem, dla którego warto celebrować karnawał w teatrze, jest głęboki związek między teatrem i karnawałem. W końcu kostiumy, maski, tańce i bogate choreografie dla obu są charakterystycznymi elementami. A barwne platformy na paradach karnawałowych dzięki swojej scenografii przypominają właśnie małe, uliczne teatry.

Karnawał w teatrze – Warszawa

Szczególnie karnawałowy klimat panuje w jednym z największych, rewiowych teatrów w Polsce – Teatrze Sabat w Warszawie. W tym okresie warto wybrać się na niezwykle barwne i widowiskowe sztuki: „The best of Sabat”, „Gwiazda”, „Rewia Filmowa”, „Lata 20., lata 30. – Rewia Szlagierów”.

Fantastyczną i pełną humoru zabawę zapewni Wam niezawodny warszawski Teatr Capitol, gdzie obejrzycie przezabawne komedie, „Skok w bok”, „O co biega?” i „Dajcie mi Tenora!”.

Wspaniałe sceniczne widowiska oferują też Teatr Rampa z „Rapsodią z Demonem”, Teatr Narodowy z „Tartuffe albo Szalbierz” oraz Teatr 6. Piętro z „Piękną Lucyndą”.

Prawdziwym koneserom sztuki, polecamy zwłaszcza nieziemskie koncerty w Polskiej Operze Królewskiej, „Koncert Włoski” lub „LIRYKA WOKALNA / CZAJKOWSKI – MUSORGSKI – RACHMANINOW”.

Karnawał w teatrze – Kraków, Wrocław, Poznań

Natomiast w Krakowie szczególnie zachwycą Was bogate stroje w sztukach „Pocieszne wykwintnisie” i „Pan i sługa, czyli kto pragnie wszystkiego, wszystko stracić musi” w Teatrze Praska 52 i „Frida” w Teatrze Współczesnym.

Dech w piersiach zapierają też przedstawienia we Wrocławiu! Do wyboru mamy efektowne scenografie w „Kaliguli” i w „Ożenić się nie mogę” Teatru Polskiego lub atrakcyjne show „Cabaret, Musical & Burlesque Show” w Vertigo Jazz Club & Restaurant.

Opera „Don Giovanni” w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki  z aktorami w boskich kreacjach lub „Czułe struny, czyli białe tango” w Moim Teatrze to genialne muzyczne propozycje w Poznaniu, które trzeba zobaczyć.