Dzień Kobiet to święto obchodzone niemal na całym świecie 8 marca od ponad stu lat. Swoje korzenie ma w wydarzeniach z początku XX wieku, kiedy doszło do trzymiesięcznego strajku pracownic zakładów odzieżowych, w którym wzięło udział ponad dwadzieścia tysięcy osób. Pierwotnie Dzień Kobiet miał wspierać szerzenie praw kobiet oraz ich praw wyborczych. Dziś w ramach tego dnia wręcza się kobietom upominki, takie jak kwiaty i drobne prezenty. Matki, partnerki, koleżanki i sąsiadki powinny zostać tego dnia należycie docenione.

Jaki prezent kupić na dzień kobiet?

Jeśli jednak chcecie uhonorować jedną (lub więcej!) z nich w sposób bardziej wyszukany, symboliczny tulipan może okazać się niewystarczający. Pamiętajcie, że najlepszy prezent na dzień kobiet, jaki możecie komuś podarować, to dobrze spędzony czas. W ten sposób uczcicie to święto w wyjątkowy sposób, a przede wszystkim spędzicie razem wspaniały czas.

Jednym z najlepszych prezentów, jakie możecie sprawić mamie, żonie, koleżance czy partnerce tego dnia, to bilet do teatru. Co roku wiele teatrów specjalnie 8 marca gra spektakle o kobietach, o tematyce kobiecej czy kierowane bardziej do kobiecej publiczności. Dzięki temu Dzień Kobiet w teatrze staje się dniem, w którym teatry również składają hołd płci pięknej.

Teatr potrafi sprawić, że wieczór staje się wyjątkowy. Obcowanie ze sztuką, piękna architektura i wspólnie obejrzany spektakl to elementy, które budują niezapomniany wieczór. Wielu ludzi chodzi do teatru raz na kilka miesięcy, dlatego prezent w postaci biletu do teatru podkreśla wyjątkowość tego dnia.

Co grają w teatrze na dzień kobiet?

Pamiętajcie, żeby zaplanować wyjście do teatru z odpowiednim wyprzedzeniem. Wiele osób chce uczcić Dzień Kobiet wyjściem do teatru, dlatego bilety najlepiej kupić co najmniej dwa tygodnie przed 8 marca. Teatry zwykle podają repertuar na kilka miesięcy do przodu, dlatego będziecie mogli na spokojnie przejrzeć spektakle, które są do wyboru tego dnia. Polecamy szukać na naszej stronie, wybierając w filtrach odpowiednią datę (https://ewejsciowki.pl/warszawa/repertuar?dateFrom=2021-03-08&dateTo=2021-03-08&sortOrder=BY_POPULARITY).

W ten sposób zobaczymy wszystkie spektakle grane w danym mieście 8 marca. Zdecydowanie przyśpiesza to szukanie spektakli, a co za tym idzie – będzie nam potem dużo łatwiej wybrać spektakl, który najbardziej spodoba się naszej towarzyszce.