Dzień Kobiet to święto obchodzone niemal na całym świecie 8 marca od ponad stu lat. Swoje korzenie ma w wydarzeniach z początku XX wieku, kiedy doszło do trzymiesięcznego strajku pracownic zakładów odzieżowych, w którym wzięło udział ponad dwadzieścia tysięcy osób. Pierwotnie Dzień Kobiet miał wspierać szerzenie praw kobiet oraz ich praw wyborczych. Dziś w ramach tego dnia wręcza się kobietom upominki, takie jak kwiaty i drobne prezenty. Matki, partnerki, koleżanki i sąsiadki powinny zostać tego dnia należycie docenione.

Jaki prezent kupić na dzień kobiet?

W tym roku sytuacja była pod znakiem zapytania aż do 24 lutego, kiedy to ogłoszone zostały nowe obostrzenia. Na szczęście teatry w całej Polsce poza województwem warmińsko-mazurskim pozostaną otwarte, dlatego Dzień Kobiet możemy świętować z pełnym rozmachem! Pamiętajcie, że najlepszy prezent na dzień kobiet, jaki możecie podarować, to dobrze spędzony czas. W ten sposób uczcicie to święto w wyjątkowy sposób, a przede wszystkim spędzicie razem wspaniały czas.

Jednym z najlepszych prezentów, jakie możecie sprawić mamie, żonie, koleżance czy partnerce tego dnia, to bilet do teatru. Co roku wiele teatrów specjalnie 8 marca gra spektakle o kobietach, o tematyce kobiecej czy kierowane bardziej do kobiecej publiczności. Dzięki temu Dzień Kobiet w teatrze staje się dniem, w którym teatry również składają hołd płci pięknej.

Teatr potrafi sprawić, że wieczór staje się wyjątkowy. Obcowanie ze sztuką, piękna architektura i wspólnie obejrzany spektakl to elementy, które budują niezapomniany wieczór. Wielu ludzi chodzi do teatru raz na kilka miesięcy, dlatego prezent w postaci biletu do teatru podkreśla wyjątkowość tego dnia.

Co grają w teatrze na dzień kobiet?

Pamiętajcie, żeby zaplanować wyjście do teatru z odpowiednim wyprzedzeniem. Wiele osób chce uczcić Dzień Kobiet w teatrze wyjściem do teatru, dlatego bilety najlepiej kupić co najmniej dwa tygodnie przed 8 marca. W obecnej sytuacji popyt na kulturę na żywo jest jeszcze większy, gdyż widzowie zmęczeni koronawirusem pragną wreszcie nacieszyć się teatrem na żywo. Instytucje kultury wprowadzają repertuar na najbliższy czas w ekspresowym tempie, dlatego śledźcie swoje ulubione instytucje kultury i ich repertuary. Polecamy szukać na naszej stronie, wybierając w filtrach odpowiednią datę  

W ten sposób zobaczymy wszystkie spektakle grane w danym mieście 8 marca. Zdecydowanie przyśpiesza to szukanie spektakli, a co za tym idzie – będzie nam potem dużo łatwiej wybrać spektakl, który najbardziej spodoba się naszej towarzyszce.