Długi weekend to idealny czas, by spędzić kilka chwil z rodziną lub przyjaciółmi w wyjątkowy sposób. Na szczęście pokrywa się on z przywróceniem działalności wielu instytucji, dzięki czemu wachlarz możliwości rozszerzył się o kulturalne propozycje dla każdego. W teatrach możliwe jest zapełnienie widowni tylko do 50%, ale bilety wciąż są dostępne na wiele kulturalnych wydarzeń. Nie zwlekajcie – zaplanujcie swój idealny weekend już teraz!


Teatr

 

Komedia, dramat, monodram czy improwizacja – w nadciągający weekend znajdziemy wszystko, czego dusza zapragnie. Sprawdźcie, która propozycja najbardziej przypadnie Wam do gustu.

 • Och-Teatr „Upadłe anioły
  Piątek i sobota godz. 19:30
  Komedia z Mają Ostaszewską i Magdaleną Cielecką w rolach głównych to opowieść o dwóch kobietach, które łączy dawna miłość do jednego mężczyzny. Kiedy On pojawia się w mieście, uczucia sprzed lat odżywają i zaczyna się lawina zdarzeń i zaskakujących sytuacji. Zwłaszcza, że obie są szczęśliwymi mężatkami, których mężowie przyjaźnią się ze sobą.

 • Teatr Polonia „Zapiski z wygnania”
  Sobota godz. 19:30
  Monodram w mistrzowskim wykonaniu Krystyny Jandy to pokaz aktorstwa najwyższej próby, któremu towarzyszy głęboko przejmująca fabuła. Bardzo osobiste wspomnienia emigrantki roku 1968 ukazują trudne wydarzenia, które działy się wtedy w Polsce i czym tak naprawdę jest emigracja.

 • Klub Komediowy „Klancyk: Komora maszyny losującej jest pusta”
  Piątek godz. 19:00
  Lubicie improwizacje? Klancyk to doskonały sposób na udany wieczór pełen śmiechu i zaskakujących (nawet dla aktorów!) zwrotów akcji. Krótkie, skeczowe sceny improwizowane to wspaniała zabawa dla publiczności. Pomysły, które zaproponują widzowie urzeczywistnią się na scenie w kilka sekund. Warto to zobaczyć!

 • Teatr WARSawy „Kompleks Portnoya”
  Piątek i sobota godz. 19:00
  Bohater tej tragikomedii będzie starał się odnaleźć swoje prawdziwe ja: odcięte od semickiego wychowania, powinowactwa czy przywiązania. Wspaniała adaptacja powieści z lat 70. została doceniona przez krytyków i publiczność. Spektakl dla widzów powyżej 16 roku życia.

 • Teatr Akt „Kwiaty zła”
  Czwartek i piątek godz. 19:00
  Kiedy ostatni raz byliście na pantomimie? Teraz macie ku temu okazję! Niezwykła produkcja będzie połączeniem pantomimy, teatralnych środków wyrazu i pięknej ekspresji artystycznej, co zbuduje niezwykły pokaz dla zmysłów. O sensie sztuki, roli artysty i poszukiwaniu absolutnego piękna artyści opowiedzą nam bez słów.

Muzeum

 

 • Pinball Station
  Piątek godz. 13:00, 15:00, 17:00, 19:00
  Specjalne zwiedzanie urodzinowe to idealna okazja, w ramach której zwiedzanie z przewodnikiem jest zapewnione w cenie zwykłego biletu. To niezwykłe muzeum na mapie Warszawy jest w pełni interaktywne, co daje niepowtarzalną szansę na pogranie na kultowych maszynach. Jeśli jesteście fanami flipperów lub kochacie klimat lat 80. – jest to miejsce obowiązkowe do zobaczenia!

 • Muzeum Życia w PRL
  Czwartek i piątek 12:00-18:00, sobota i niedziela 10:00-18:00
  Przestrzeń wypełniona pamiątkami, przedmiotami kultowymi dla PRL-u i symbolami minionej epoki to miejsce, w którym osoby pamiętające te czasy odświeżą wspomnienia i pokażą młodym, jak wyglądało autentyczne życie w tamtym czasie. To muzeum stworzyło niezwykły klimat, który warto zobaczyć i poczuć.

 • Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki
  Długi weekend to świetny czas, by obcować ze sztuką. Bilet wstępu obejmuje dwie aktualne wystawy, które dotykają zupełnie różnych tematów. „Wideotaśmy. Współczesna sztuka wideo” to studium jednego z najmłodszych mediów wyrazu artystycznego. Natomiast „Ahmed Cherkaoui w Warszawie. Polsko-marokańskie relacje artystyczne (1955–1980)” to wystawa, która przybliży nam dzieła pioniera marokańskiej sztuki współczesnej. Polecamy!

A może wycieczka?

 

Pociąg RETRO to atrakcja dla całej rodziny, która obejmuje zwiedzanie Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, podróż zjawiskowym Pociągiem RETRO, spacer po Puszczy Kampinoskiej i wiele innych atrakcji. W ten sposób muzeum zapewnia wspaniały dzień dla dzieci, rodziców lub grupy przyjaciół, którzy chcą spędzić dzień w zupełnie odmienny sposób.

 

Pamiętajcie, żeby przed zaplanowaniem atrakcji (nie ważne, czy będzie to teatr, muzeum czy wycieczka) zapoznać się z wymogami sanitarnymi danej instytucji. Dbajmy o siebie i bliskich!