Poczuj magię świąt i pomagaj, nie wychodząc z domu. Dołącz do akcji charytatywnej #TeatryDzieciom i od 6 do 24 grudnia oglądaj krótkie improwizacje na temat świąt, przygotowane przez najlepsze instytucje i aktorów teatralnych. A wszystko w słusznym celu!

Czy Święta Bożego Narodzenia w dobie pandemii mogą cieszyć tak, jak zawsze? Dzięki połączeniu sił portalu ewejsciowki.pl z pomysłodawcą corocznej akcji “Nieświęci Mikołajowie” – Pawłem Górski, a także dzięki zaangażowaniu kilkunastu instytucji kultury, udało się stworzyć wspólną inicjatywę dobroczynną. Jej celem jest dostarczenie namiastki świąt do Waszych domów oraz przeprowadzenie zbiórki pieniędzy na zakup prezentów oraz niezbędnych produktów dla kilkunastu Rodzinnych Domów Dziecka w Polsce.

Przez cały grudzień, aż do Wigilii, na ewejsciowki.pl udostępniane będą krótkie video improwizacje dotyczące dobrze nam znanych świątecznych tematów i sytuacji. Choć każdy odcinek będzie realizowany przez inną instytucję czy aktorów, łączyć je będzie jedno: DOBRY HUMOR. Na ten moment możemy Wam zdradzić, że swój udział we Vlogmasie potwierdził m.in. Teatr Syrena, Teatr Capitol, Klub Komediowy, Spektaklove, Resort Komedii czy Potem-o-tem. Choć reprezentacja jest niezwykle mocna, należy podkreślić, że wszystkie odcinki dostępne będą do bezpłatnego oglądania.

Możecie wziąć udział w akcji charytatywnej na kilka sposobów:

  1. Zrealizuj jeden z listów do świętego Mikołaja! Na naszym wydarzeniu na Facebooku  w zakładce “Dyskusja” znajdziesz listy, które otrzymaliśmy od dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka. Wybierz jeden, który – w pojedynkę bądź ze znajomymi – chciałbyś zrealizować. Jeśli jesteś zdecydowany, daj nam znać w komentarzu pod zdjęciem listu, że bierzesz odpowiedzialność za uśmiech właśnie tego dziecka. Następnie zakup prezent, dostarcz nam go NIEZAPAKOWANY między 14 a 16 grudnia w godzinach między 11:00 a 21:00 do Planu B (Pl. Zbawiciela, róg Al. Wyzwolenia). My zajmiemy się pakowaniem i logistyką. Później już tylko czekaj na nasze szczere podziękowania!
  2. Zamiast kupować prezent samodzielnie, możesz pomóc nam to zrobić poprzez wpłacenie dowolnej kwoty na prezenty na portalu zrzutka.pl. 
  3. Powiedz znajomym o naszej akcji! Udostępnij wydarzenie, weź w nim udział lub po prostu powiedz znajomym – każde zaangażowanie jest na wagę złota!

Jeśli chcecie dołączyć do akcji, nie ma nic prostszego! Wszystkie pozostałe informacje oraz listy do Mikołaja od dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka znajdziecie na naszym wydarzeniu na Facebooku .

Pierwszy film opublikujemy już niedługo! Mamy nadzieję, że dzięki nim uda nam się wprowadzić Was w świąteczny nastrój i jednocześnie zrobić coś dobrego.

Śledźcie nas na Facebooku  i Instagramie, aby niczego nie przegapić!