Zbrodnia i kara - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

6,0 / 10

Zbrodnia i kara

„Zbrodnia i kara” Fiodora Dostojewskiego to jedna z najważniejszych powieści, jakie powstały w naszym kręgu cywilizacyjnym. Moralitet ten, jest aktualny jak nigdy, kiedy mieszają się porządki, upadają autorytety, zacierają granice dobra i zła… Student Rodion Raskolnikow żyje w takim właśnie świecie. Ale czy my, tu i teraz, żyjemy w innym? Zmieniły się tylko rekwizyty, kostiumy i dekoracje. Świat pomieszanych wartości i upadłych aniołów pozostał – niestety – taki sam. Ostatnią deską ratunku, dla współczesnych „studentów” – jest miłość. Tak gorąca i tak trwała jak miłość Raskolnikowa do Soni.

W autorskiej adaptacji Janusza Kijowskiego – „Sonią” będą wszystkie panie, które zasiądą na widowni Sceny Kameralnej; tak jak zagubionymi „studentami” – będą wszyscy panowie. Raskolnikowa, przez meandry jego udręk i fantomów, poprowadzą: pijak i utracjusz Marmieładow (Artur Steranko), szuler i oszust matrymonialny Swidrygajłow (Grzegorz Jurkiewicz) i bezduszny sędzia śledczy Porfiry Pietrowicz (Maciej Mydlak). W roli studenta Raskolnikowa zobaczymy Dawida Dziarkowskiego, młodego aktora Jaracza, ale jednocześnie studenta II roku UWM. Przypadek? Nie ma przypadków w świecie Dostojewskiego. Jest tylko „fatum”, które kieruje naszym losem…

W spektaklu występuje Dawid Dziarkowski jako Rodion Raskolnikow, Artur Steranko jako Siemon Zacharycz Marmieładow, Grzegorz Jurkiewicz jako Arkadiusz Swidrygajłow, Maciej Mydlak jako Porfiry Pietrowicz.

Obsada

Dawid Dziarkowski - zdjęcie

Dawid Dziarkowski
Rodion Raskolnikow

Artur Steranko - zdjęcie

Artur Steranko
Siemon Zacharycz Marmieładow

Grzegorz Jurkiewicz - zdjęcie

Grzegorz Jurkiewicz
Arkadiusz Swidrygajłow

Maciej Mydlak - zdjęcie

Maciej Mydlak
Porfiry Pietrowicz

Realizacja

Adaptacja i reżyseria: Janusz Kijowski

Scenografia i kostiumy: Bogusław Cichocki

Teatr im. Stefana Jaracza - Adres i dojazd

1 Maja 4
10-118 Olsztyn

http://www.teatr.olsztyn.pl

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.