Filtry:

Sortuj:

Więcej filtrów:

Więcej filtrów
  1. Jeśli chcesz wyszukać repertuar teatrów w Olsztynie, wybierz w górnym rozwijanym menu nazwę miejscowości.
  2. Jeśli chcesz wybrać repertuar danego teatru w filtrach, wybierz nazwę szukanej instytucji.
  3. Wybierz zakres dat, aby zobaczyć, jaki będzie repertuar.
  4. Możesz również zawęzić wybór do wydarzeń z danego gatunku np. komedie albo do biletów w wybranej cenie np. do 40 zł.
  5. Jeśli chcesz znaleźć tylko bilety w promocyjnych cenach, zaznacz checkbox "Promocyjna cena".
  6. Korzystając z naszego serwisu, w łatwy sposób znajdziesz repertuar teatr Olsztyn

Teatr im. Stefana Jaracza

1 Maja 4
10-118 Olsztyn

Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie powstał w 1925 roku - mieszkańcy miasta otrzymali go w nagrodę za zwycięstwo w plebiscycie. Jego pierwotna nazwa to „Der Treudanktheate”, co oznacza „W podzięce za wierność”. Grane w nim były przede wszystkim spektakle w języku niemieckim.

18 listopada 1945 roku teatr zmienił swoja nazwę na Teatr Warmii i Mazur i stał się w pełni polskim teatrem. Obecna nazwa teatru - Teatr im. Stefana Jaracza - obowiązuje od 1946 roku. Dyrektorem Naczelnym i Artystycznym Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie jest Janusz Kijowski.

Na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie występowało wielu wybitych aktorów, do pierwszego zespołu aktorskiego należeli m. in Maria Homerska, Hanna Skarżanka, Karol Adwentowicz, Jan Kurnakowicz, Stanisław Milski i wielu innych. Jedną z najważniejszych postaci związanych z Teatrem im. Stefana Jaracza w Olsztynie był jego dyrektor - Aleksander Sewruk.

Teatr od samego początku prowadził również działalność objazdową - występował w innych teatrach w całym regionie oraz w sąsiednich województwach. Teatr im. Stefana Jaracza brał udział również w wielu festiwalach m. in. Festiwalu Teatrów Polski Północnej, Festiwalu Małych Form w Szczecinie, Warszawskich Spotkaniach Teatralnych oraz w Teatrze TV. Ważnym momentem dla teatru było również stworzenie przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie w 1991 roku Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka.

Repertuar Teatru im. Stefana Jaracza jest niezwykle różnorodny - jego bogactwo wynika m. in. z ilości i różnorodności scen, którymi dysponuje teatr. Każda z nich ma odmienny charakter. Spektakle proponowane przez Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie dzięki temu są niezwykle zróżnicowane. Scena Duża oferuje spektakle dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży, które oparte są na klasycznych dramatach polskich i zagranicznych. Scena Kameralna Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie słynie zaś ze spektakli odwołujących się przede wszystkim do dramatów współczesnych. Scena Margines prezentuje sztukę niezależną - stara się wyznaczać nowe trendy w teatrze, zaś głównym tematem spektakli są problemy współczesnego świata. Scena u Sewruka eksponuje młody teatr - stawiają na niej swoje pierwsze kroki studenci szkół aktorskich. Teatr im. Stefana Jaracza co roku organizuje również dwa ważne festiwale: Olsztyńskie Spotkania Teatralne i Międzynarodowy Festiwal Teatralny Nowa Europa DEMOLUDY.

Z Teatrem im. Stefana Jaracza w Olsztynie związani są m. in. aktorzy Piotr Borowski, Marzena Bergmann, Jerzy Lipnicki, Maciej Mydlak, Agnieszka Giza i wielu innych.

Bilety do Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru, a także w kasie teatru, która czynna jest od wtorku do piątku od godz. 11.00 do godz. 19.00 oraz w soboty i niedziele od godz. 9.00 do godz. 19.00 oraz na godzinę przed każdym spektaklem. Wejściówki do Teatru im. Stefana Jaracza również kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl.

Repertuar Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie

Brak wydarzeń spełniających kryteria wyszukiwania.