Niebieski Piesek - zdjęcie Niebieski Piesek - zdjęcie Niebieski Piesek - zdjęcie

Średnia ocena

4 oddane głosy

9,2 / 10

Niebieski Piesek

Mały Widz 3+

Sztuka znakomitego węgierskiego dramaturga opowiadająca o pewnej psiej rodzinie, w której na świat przychodzi szczeniaczek o niebieskiej sierści.

Oburzeni mieszkańcy podwórka grożą wszystkim wyrzuceniem. Mały odmieniec, nie chcąc narazić najbliższych na przykrości, decyduje się opuścić dom. Jego wędrówka w świat to jedno pasmo drwin, upokorzeń i szykan. Niczym Andersenowskie Brzydkie Kaczątko z powodu swej inności nigdzie nie znajduje zrozumienia. Do czasu, gdy spotyka takiego samego odmieńca jak on - marynarza o rudych włosach. Niebieski i rudzielec zaprzyjaźniają się i postanawiają stawić czoła bezmyślności i nietolerancji otoczenia. Premiera Niebieskiego Pieska odbyła się 10 lutego 1996 r., a teraz ten tytuł wraca do repertuaru. Przedstawienie żywoplanowo - lalkowe.

Na scenie występują między innymi Jarosław Cupriak, Elżbieta Grad, Monika Gryc, Adam Hajduczenia, Agnieszka Harasimowicz, Alicja Wroniszewska.

Czas trwania: 65 minut

Realizacja

Muzyka: Jerzy Derfel

Scenografia: Zbigniew Burkacki

Opinie naszych widzów (3)

 • 10,0/ 10

  Wartościowe, dobrze przygotowane przedstawienie. Córeczka była zachwycona.

  an.....@gm...il.com / 03 lipca 2022

 • 10,0/ 10

  Polecam do pa małych dzieci.. Świetni aktorzy i wykonanie... Polecam

  Ze.....@gm...il.com / 19 czerwca 2017

 • 9,0/ 10

  spektakl fantastyczny, mój 3 letni wnuczek ( chyba najmłodszy widz) obejrzał spektakl z zainteresowaniem ale chyba niewiele zrozumiał, bo nadal jest wielbicielem kotów

  ul.....@....pl / 25 stycznia 2017

Olsztyński Teatr Lalek - Adres i dojazd

Bartosza Głowackiego 17
Olsztyn

http://www.teatrlalek.olsztyn.pl/

Kup bilet