Na Warmii... dawno, dawno temu - zdjęcie Na Warmii... dawno, dawno temu - zdjęcie Na Warmii... dawno, dawno temu - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy

6,7 / 10

Na Warmii... dawno, dawno temu

Mały Widz 4+

Najnowsza produkcja Olsztyńskiego Teatru Lalek w adaptacji i reżyserii Zbigniewa Głowackiego. Twórcy spektaklu sięgają tym razem po znane mieszkańcom naszego regionu legendy warmińskie spisane przez Marię Zientarę Malewską.

Od reżysera: Na Warmii... dawno, dawno temu to spektakl oparty na trzech baśniach Marii Zientary Malewskiej. Ich akcja rozgrywa się nie za siedmioma górami, nie za siedmioma rzekami, ale blisko nas, w bardzo konkretnych miejscach, nad konkretnymi warmińskimi jeziorami. Jest to sceniczna podróż, mająca swe źródła w uteatralnionej zabawie dziecka i zapomnianej już sztuce opowiadania, gdzie szczerość i naiwność są skrzydłami wyobraźni niosącej małego, ale mamy nadzieję, również dużego widza, w bajeczną przeszłość. Tworzywem naszej scenicznej opowieści są barwne i przejmujące fabuły, zwykłe przedmioty, nawiązujące swą formą do dziecięcych zabawek proste lalki, animujący i opowiadający aktorzy oraz pobudzona przez nich wyobraźnia widzów.

Na scenie występuje Hanna Banasiak, Jagna Polakowska, Roman Wołosik.

Czas trwania: 45 minut
Źródło zdjęcia:

Realizacja

Adaptacja i reżyseria: Zbigniew Głowacki

Scenografia: Ireneusz Salwa

Muzyka: Bogdan Szczepański

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Zabawne, refleksyjne

    d......@....pl / 23 marca 2022

Olsztyński Teatr Lalek - Adres i dojazd

Bartosza Głowackiego 17
Olsztyn

http://www.teatrlalek.olsztyn.pl/

Kup bilet