Dzisiaj w Betlejem - zdjęcie Dzisiaj w Betlejem - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

10,0 / 10

Dzisiaj w Betlejem

Przedstawienie „Dzisiaj w Betlejem” oparte jest na tradycyjnych ludowych tekstach szopkowych z charakterystycznymi dla nich scenami pasterskimi, herodowymi, pokłonem trzech króli, adoracją Dzieciątka i groteskowymi postaciami Diabła i Śmierci.

Autor włączył do niego wątek ucieczki Świętej Rodziny do Egiptu z baśnowo-apokryficznymi motywami i liczne, mało dzisiaj znane kolędy, tworząc barwne, na poły lalkowe, na poły żywoplanowe, zabarwione humorem i świątecznym liryzmem widowisko. Warto je zobaczyć ze względu na fakt, iż nawiązuje ono do prawdziwie ludowego, unikalnego w skali światowej teatru, który, co prawda, już nie istnieje w swojej naturalnej postaci, ale jego proste przesłanie i pełna wdzięku forma potrafią przemówić do każdego widza, niezależnie od wieku. Można powiedzieć, że szopka nie starzeje się, a że jest elementem naszej kultury, warto, a nawet trzeba się z nią zapoznać albo odnowić znajomość.

W spektaklu występują między innymi Elżbieta Grad-Cupriak, Monika Gryc, Agnieszka Harasimowicz, Mateusz Mikosza, Agnieszka Roszko, Alicja Wroniszewska.

Czas trwania: 50 minut
Źródło zdjęcia:

Realizacja

Reżyseria: Zbigniew Głowacki

Scenografia: Mikołaj Malesza

Muzyka: Bogdan Szczepański

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Super pomysł. Piękna realizacja.

    pe.....@on...et.eu / 22 grudnia 2019

Olsztyński Teatr Lalek - Adres i dojazd

Bartosza Głowackiego 17,
11-041 Olsztyn

http://www.teatrlalek.olsztyn.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.