Białe Tango - zdjęcie Białe Tango - zdjęcie Białe Tango - zdjęcie Białe Tango - zdjęcie

Średnia ocena

4 oddane głosy

9.2 / 10

Białe Tango

Trzech prawdziwych facetów zderza się z legendą - prawdziwą, warmińsko-mazurską Królewną szukającą swojego serca.

Jej nietypowa wizyta będzie okazją, aby przyjrzeć się naszej polsko-słowiańskiej kondycji, a może nawet duszy. Spektakl utrzymany w konwencji żywoplanowo-lalkowej, adresowany do młodzieży i widzów starszych. Tekst, napisany specjalnie na scenę kameralną Olsztyńskiego Teatru Lalek, jest debiutem uczestnika Pracowni Dramatu działającej przy OTL.

Czas trwania: 60 minut

Realizacja

Autor: Michał Kaźmierczak

Reżyser: Jan Polivka

Choreografia: Maciej Florek (Gleba)

Muzyka: Bartosz Ługowski

Projekty lalek: Rafał Budnik

Projekcje multimedialne: Krzysztof Kiziewicz

Scenografia: Jan Polivka

Teksty piosenek: Wojciech Szelakowski

Opinie naszych widzów (3)

 • 10.0/ 10

  Zaskakujący, dający do myślenia, bardzo aktualny. Świetnie zagrany. Byliśmy już drugi raz! :)

  ko.....@....pl / 09 April 2018

 • 10.0/ 10

  Bardzo mocne przedstawienie, przejmujące, skłania do głębszej refleksji. Polecam spektakl gorąco!!!

  ko.....@....pl / 19 February 2018

 • 8.0/ 10

  nie do końca złapałam nić przewodnią, ale momenty były poruszające.

  dz.....@gm...il.com / 20 February 2018

Olsztyński Teatr Lalek

Olsztyński Teatr Lalek powstał 13 listopada 1953 roku jako Stowarzyszenie Teatru Kukłowego Ziemi Warmińsko-Mazurskiej „Czerwony Kapturek”. Pierwszą siedzibą teatru był budynek, który znajdował się przy placu Józefa Bema - teatrem na początku zarządzał Mieczysław Czerwiński. Stowarzyszenie Teatru Kukłowego Ziemi Warmińsko-Mazurskiej “Czerwony Kapturek” w 1961 roku zostało upaństwowione, zaś w 1986 roku jego nazwa ostatecznie została zmieniona na Olsztyński Teatr Lalek.

Olsztyński Teatr Lalek w 1988 roku opuszcza swoją dotychczasową siedzibę i zaczyna funkcjonować jako teatr bez stałej siedziby, zaś w 1989 roku otrzymuje salę znajdującą się przy ul. Bartosza Głowackiego 17. Wielkie, uroczyste otwarcie połączone z obchodami 40-lecia istnienia teatru odbywa się 24 stycznia 1994 roku - pierwszym spektaklem, który pojawił się na nowej scenie Olsztyńskiego Teatru Lalek był „Czarnoksiężnik z krainy Oz”.

Olsztyński Teatr Lalek od początku swojego istnienia brał udział w wielu festiwalach, konkursach i przeglądach, podczas których wielokrotnie był wyróżniany, był to m. in. Festiwal Teatrów Lalkowych Polski Północnej w Toruniu, Telewizyjny Festiwal Widowisk Lalkowych dla Dzieci, Ogólnopolski Festiwal Widowisk Lalkowych w Opolu, Festiwal „Brzechwa i inni” w Teatrze „Kubuś” w Kielcach, Międzynarodowy Festiwal dla Dzieci i Młodzieży „KORCZAK w Warszawie i wiele innych.

Repertuar Olsztyńskiego Teatru Lalek jest niezwykle bogaty - znaleźć w nim możemy wiele spektakli dla dzieci. Olsztyński Teatr Lalek w swojej ofercie ma również spektakle skierowaną do młodzieży oraz do widzów dorosłych - spektakle te w Olsztyńskim Teatrze Lalek powstają w ramach stworzonej oficjalnie w 2000 roku Sceny dla Młodzieży i Dorosłych. Olsztyński Teatr Lalek Organizuje również takie wydarzenia jak Olsztyński Tydzień Teatrów Lalkowych ANIMA, który organizowany jest od 1997 roku oraz Studencką Trzydniówkę Teatralną.

Olsztyński Teatr Lalek prowadzi również zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży - są to lekcje teatralne, dyskusje i spotkania z twórcami, które często organizowane są bezpośrednio po spektaklach. Oprócz tego w ramach Olsztyńskiego Teatru Lalek działa również Teatralna Rada Nauczycieli, która zrzesza nauczycieli pragnących poszerzyć swoją wiedzę na temat teatru.

Obecnie dyrektorem Olsztyńskiego Teatru Lalek jest Andrzej Bartnikowski. Dysponuje wspaniałym zespołem artystycznym, w którym znajduje się wielu doświadczonych aktorów m. in. Hanna Banasiak, Jarek Cupriak, Elżbieta Grad, Mateusz Mikosza, Roman Wołosik, Jagna Polakowska i wielu innych.

Olsztyński Teatr Lalek oddaje do dyspozycji swoim widzom dwie sceny - przestronną Scenę Dużą oferującą aż 140 miejsc i nieco mniejszą Sceną Kameralną.

Bilety do Olsztyńskiego Teatru Lalek kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru, a także w kasie teatru, która czynna jest na godzinę przed rozpoczęciem każdego spektaklu, a także w trakcie jego trwania.

Adres i dojazd

Bartosza Głowackiego 17,
11-041 Olsztyn

http://www.teatrlalek.olsztyn.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.