Bajka o szczęściu - zdjęcie Bajka o szczęściu - zdjęcie Bajka o szczęściu - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy

9.3 / 10

Bajka o szczęściu

W ubogiej chatce żył sobie Staruszek z trojgiem przyjaciół- Kogutem, Świnką i Myszką. Poza nimi nie miał na świecie nikogo.

Pewnego dnia do chatki zapukał wędrowny Handlarz. Najpierw kupił od gospodarza Świnkę za hebanową fajkę, potem Koguta za nożyk, w końcu Myszkę za zniszczoną tabakierkę. Z każdą transakcją Staruszek stawał się coraz bardziej markotny. Stracił ochotę by żyć dalej. Poprosił więc Śmierć , by go ze sobą zabrała. Ona miała dla niego jednak zupełnie inny plan...Jak większość bajek i ta kończy się szczęśliwie, a morał z niej płynie taki, że przyjaźń jest bezcenną wartością.

Sztukę „Bajka o szczęściu” napisała Izabela Degórska - autorka kilkunastu sztuk teatralnych dla dzieci i dorosłych, scenariuszy filmowych i telewizyjnych, książek i opowiadań. Dobrze znana twórcom teatralnym i małym widzom kilkunastu teatrów w Polsce. Jej dramaty odnoszą za każdym razem wielki sukces. Świat Izabeli Degórskiej w sztukach dla młodego widza jest malowany kolorami tęczy, dobro zostaje nagrodzone a zło ukarane jak to w bajkach bywa, dialogi bawią i wzruszają jednocześnie.

Czas trwania: 65 minut
Źródło zdjęcia:

Realizacja

Reżyseria: Grzegorz Kwieciński

Scenografia: Przemysław Karwowski

Muzyka: Jacek Stankiewicz, Tomasz Czaplarski (Hip-hop Handlarza)

Asystent reżysera: Tomasz Czaplarski

Opinie naszych widzów (1)

  • 10.0/ 10

    Spektakl bardzo zabawny, pouczający. Serdeczne podziękowania dla Pana Tomasza Czaplarskiego :)

    cz.....@....pl / 28 January 2018

Olsztyński Teatr Lalek

Olsztyński Teatr Lalek powstał 13 listopada 1953 roku jako Stowarzyszenie Teatru Kukłowego Ziemi Warmińsko-Mazurskiej „Czerwony Kapturek”. Pierwszą siedzibą teatru był budynek, który znajdował się przy placu Józefa Bema - teatrem na początku zarządzał Mieczysław Czerwiński. Stowarzyszenie Teatru Kukłowego Ziemi Warmińsko-Mazurskiej “Czerwony Kapturek” w 1961 roku zostało upaństwowione, zaś w 1986 roku jego nazwa ostatecznie została zmieniona na Olsztyński Teatr Lalek.

Olsztyński Teatr Lalek w 1988 roku opuszcza swoją dotychczasową siedzibę i zaczyna funkcjonować jako teatr bez stałej siedziby, zaś w 1989 roku otrzymuje salę znajdującą się przy ul. Bartosza Głowackiego 17. Wielkie, uroczyste otwarcie połączone z obchodami 40-lecia istnienia teatru odbywa się 24 stycznia 1994 roku - pierwszym spektaklem, który pojawił się na nowej scenie Olsztyńskiego Teatru Lalek był „Czarnoksiężnik z krainy Oz”.

Olsztyński Teatr Lalek od początku swojego istnienia brał udział w wielu festiwalach, konkursach i przeglądach, podczas których wielokrotnie był wyróżniany, był to m. in. Festiwal Teatrów Lalkowych Polski Północnej w Toruniu, Telewizyjny Festiwal Widowisk Lalkowych dla Dzieci, Ogólnopolski Festiwal Widowisk Lalkowych w Opolu, Festiwal „Brzechwa i inni” w Teatrze „Kubuś” w Kielcach, Międzynarodowy Festiwal dla Dzieci i Młodzieży „KORCZAK w Warszawie i wiele innych.

Repertuar Olsztyńskiego Teatru Lalek jest niezwykle bogaty - znaleźć w nim możemy wiele spektakli dla dzieci. Olsztyński Teatr Lalek w swojej ofercie ma również spektakle skierowaną do młodzieży oraz do widzów dorosłych - spektakle te w Olsztyńskim Teatrze Lalek powstają w ramach stworzonej oficjalnie w 2000 roku Sceny dla Młodzieży i Dorosłych. Olsztyński Teatr Lalek Organizuje również takie wydarzenia jak Olsztyński Tydzień Teatrów Lalkowych ANIMA, który organizowany jest od 1997 roku oraz Studencką Trzydniówkę Teatralną.

Olsztyński Teatr Lalek prowadzi również zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży - są to lekcje teatralne, dyskusje i spotkania z twórcami, które często organizowane są bezpośrednio po spektaklach. Oprócz tego w ramach Olsztyńskiego Teatru Lalek działa również Teatralna Rada Nauczycieli, która zrzesza nauczycieli pragnących poszerzyć swoją wiedzę na temat teatru.

Obecnie dyrektorem Olsztyńskiego Teatru Lalek jest Andrzej Bartnikowski. Dysponuje wspaniałym zespołem artystycznym, w którym znajduje się wielu doświadczonych aktorów m. in. Hanna Banasiak, Jarek Cupriak, Elżbieta Grad, Mateusz Mikosza, Roman Wołosik, Jagna Polakowska i wielu innych.

Olsztyński Teatr Lalek oddaje do dyspozycji swoim widzom dwie sceny - przestronną Scenę Dużą oferującą aż 140 miejsc i nieco mniejszą Sceną Kameralną.

Bilety do Olsztyńskiego Teatru Lalek kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru, a także w kasie teatru, która czynna jest na godzinę przed rozpoczęciem każdego spektaklu, a także w trakcie jego trwania.

Adres i dojazd

Bartosza Głowackiego 17,
11-041 Olsztyn

http://www.teatrlalek.olsztyn.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

10.0
Średnia ocena

19.05 / 17:00

Gatunek: Dla dzieci
8.8
Średnia ocena
Świetne przedstawienie. Dla dzieci powyżej 5 roku życia na pewno. Kolorowo, mądrze, pięknie!
- Małgorzata

10.06 / 11:00

Gatunek: Dla dzieci

Inne wydarzenia w tej instytucji:

-,-
Średnia ocena

13.05 / 11:00

09.06 / 17:00

Gatunek: Dla dzieci
-,-
Średnia ocena

20.05 / 17:00

26.05 / 17:00

+ dostępnych 3 innych terminów

Gatunek: Dla dzieci
-,-
Średnia ocena

22.04 / 17:00

Gatunek: Dla dzieci
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.