Kalina® - zdjęcie Kalina® - zdjęcie Kalina® - zdjęcie

Średnia ocena

12 oddanych głosów
65 zainteresowanych osób

9.2 / 10

Kalina®

Bąbelki, brązowy kolor, biała czcionka na czerwonym tle – to Coca-Cola. Przymknięte powieki, pełne usta, zmysłowy szept – to Kalina, wielka diwa polskiej piosenki. Co je łączy? Obie są znakami towarowymi.

Oto opowieść o kobiecie, która nie chciała być postrzegana jako człowiek, a jako zjawisko nieskrępowane regułami rządzącymi światem – choć los nawet na chwilę nie pozwalał jej zapomnieć, że wciąż jest jednak śmiertelna.

O konstruktorce własnego mitu, która zżymała się na jego użycie. O wielkiej falsyfikatorce, która najbardziej bała się zamknięcia w jednej formie. O micie, lepionym z ról, prasy, anegdot, wspomnień kochanków i męża – Pigmaliona. O kobiecie – matrioszce, choć, jak mówiła, matrioszki ją przerażają. Wreszcie – o znaku towarowym, używanym i reprodukowanym w kolejnych opowieściach.

Znaku, który chciał być słuchany i pragnął zrozumienia.

Czy dostanie je od nas?

Czas trwania: 100 minut

Realizacja

Reżyseria: Agata Biziuk

Muzyka: Krzysztof “Viki” Nowikow

Dramaturgia: Magdalena Zaniewska

Scenografia i kostiumy: Justyna Przybylska

Ruch sceniczny: Kamil Guzy

Video: Krzysztof Blok

Inspicjent: Agnieszka Rydellek

Opinie naszych widzów (9)

 • 10.0/ 10

  Wiarygodny, prawdziwy, bardzo dobrze wyśpiewany. Naprawdę warty polecenia i zobaczenia.

  ba.....@gm...il.com / 15 March 2018

 • 10.0/ 10

  Bardzo dobrze zrobiony spektakl! Anna Mierzwa ma niesamowity głos! Myślę, że gdyby dziś rywalizowała z Kaliną na castingu będąc reżyserem wybrałabym Mierzwę! ;) Świetna muzyka i rozwiązania reżyserskie. Gorąco polecam!

  ag.....@gm...il.com / 28 February 2018

 • 10.0/ 10

  Wspaniałe aranże piosenek Kaliny Jędrusik, muzyka na żywo, momentami floydowskie brzmienia gitarowe! Bardzo ciekawy portret artystki genialnie przedstawiony przez p. Anię Mierzwę. Wokalnie i aktorsko TOP!!

  po.....@....pl / 07 January 2018

 • 10.0/ 10

  Rewelacyjny!

  za.....@....pl / 23 April 2017

 • 10.0/ 10

  Wejściówki to super pomysł na sobotni wieczór.Kalina to spektakl,który przybliżył osobę aktorki i jej koleje losu. Odtwórczyni to wulkan energii i świetny głos. Muzyka na żywo uświetniła ten spektakl .

  li.....@sp...ko.pl / 18 December 2016

Teatr Stary

Teatr Stary w Lublinie mieści się w jednym z najstarszych budynków teatralnych w Polsce. Jego repertuar tworzą głównie wydarzenia gościnne: spektakle, koncerty, projekcje filmowe, debaty o kulturze oraz przedstawienia i warsztaty dla dzieci. Teatr Stary bywa także inicjatorem i producentem spektakli i koncertów. Niemal co wieczór otwarty dla widzów, Teatr jest miejscem żywym i tętniącym kulturą. Jako zabytek, jest również dostępny dla zwiedzających.

Inauguracja Teatru Starego w Lublinie miała miejsce 11 marca 2012r. Wieczór otwarcia w obecności Prezydenta Rzeczypospolitej, Pana Bronisława Komorowskiego z Małżonką, transmitowany przez Telewizję Polską, uświetnił występ legendarnego gitarzysty flemenco Tomatito. Od tego czasu na scenie Teatru Starego występowali między innymi: Danuta Szaflarska, Krystyna Janda, Jan Peszek, Jerzy Stuhr, Stanisława Celińska, Robert Więckiewicz, Marcin Dorociński, Marianne Faithfull, Luz Casal, Esterella Morente, Irena Santor, Wojciech Waglewski, Tomasz Stańko, Grażyna Auguścik, Stanisław Soyka, Olga Lipińska, Marek Bieńczyk, Mariusz Szczygieł, Hanna Krall, Olga Tokarczuk, Maria Peszek i wielu innych.

W 2013 roku Teatr Stary zamówił i wyprodukował koncert Włodka Pawlika „Wieczorem” do wierszy Józefa Czechowicza, z udziałem Doroty Miśkiewicz, Kuby Badacha i przedstawicieli lubelskiej sceny muzycznej. Pierwszym spektaklem teatralnym napisanymi dla i wyreżyserowanym premierowo w Teatrze Starym była „Machia” Juliusza Machulskiego, z Adamem Ferencym i Piotrem Głowackim w rolach głównych.

Interdyscyplinarny, konfrontujący, dynamiczny, edukacyjny – oto dzisiejsze oblicze Teatru Starego w Lublinie. Za swój cel nadrzędny uważamy powołanie do życia miejsca do aktywnej dyskusji między widzem a artystą. Dyskusji, w której podstawowym kanałem komunikacyjnym jest sztuka.

Adres i dojazd

ul. Jezuicka 18
20-113 Lublin

http://teatrstary.eu/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

10.0
Średnia ocena

26.11 / 20:00

26.11 / 17:00

Gatunek: Komedia
8.8
Średnia ocena

28.09 / 21:00

18.09 / 19:00

+ dostępnych 5 innych terminów

Gatunek: Komedia
10.0
Średnia ocena

26.10 / 21:00

26.10 / 18:00

Gatunek: Komedia
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.