Jozef van Wissem - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos
5 zainteresowanych osób

8,0 / 10

Jozef van Wissem

W tym samym roku pojawiła się kolejna płyta dwójki artystów "The Mystery of Heaven" wydana przez Sacred Bones Records . W utworze z tego krążka "The More She Burns the More Beautifully She Glows", gościnnie zaśpiewała Tilda Swinton.

Van Wissem ma na swoim koncie ponad 800 solowych występów m.in. na takich prestiżowych festiwalach, jak ATP i Primavera Sound. Dostał zlecenie od The National Gallery w Londynie na skomponowanie dźwięku do obrazu Hansa Holbeina "Ambasadorowie". Skomponował i wykonał fragmenty na lutnię i głos do gry wideo Sims Medieval. Nagrał ścieżkę dźwiękową do filmu "Red Right Return", w którym także zagrał rolę byłego ćpuna . W tej chwili pracuje nad kilkoma kolejnymi ścieżkami dźwiękowymi do filmów fabularnych. Natomiast na swojej ostatniej płycie "It is time for you to return" poza grą na jedynej w swoim rodzaju, barokowej lutni wykonanej specjalnie dla niego, udziela się także wokalnie.

Wybitny awangardowy kompozytor i barokowy lutnista. Laureat wielu prestiżowych nagród, twórca muzyki do gry „Sims Medieval”. W 2013 roku otrzymał nagrodę na festiwalu filmowym w Cannes za muzykę do filmu Jima Jarmuscha "Only Lovers Left Alive" (Tylko kochankowie przeżyją) z Tildą Swinton i Zolą Jesus. Jest autorem książki „Wyzwolenie lutni”. Brzmi naprawdę intrygująco. Anna Drozd, kurator programu muzycznego w Teatrze Starym

Jozef van Wissem urodzony w Holandii, awangardowy kompozytor studiował lutnictwo w Nowym Jorku. Nagrał solowe albumy: "It Is All That Is Made "(2009) ,"Ex Patris" (2010),"The Joy That Never Ends" (2011) i "Nihil Obstat" (2013) wydane przez Important Records.

W 2013 roku wygrał nagrodę Cannes Soundtrack za ścieżkę dźwiękową do filmu "Tylko kochankowie przeżyją" Jima Jarmuscha. Płyta ukazała się nakładem ATP Records w 2014 roku i dotarła na wysokie miejsca list przebojów.

Jego pierwszy album nagrany wspólnie z Jimem Jarmuschem "Concerning the Entrance into Eternity" został wydany na początku 2012 roku.

Czas trwania: 100 minut

Obsada

Jozef van Wissem

Realizacja

Jozef van Wissem

Opinie naszych widzów (1)

  • 8,0/ 10

    Koncert dla melomana!

    kr.....@gm...il.com / 14 maja 2015

Teatr Stary - Adres i dojazd

ul. Jezuicka 18
20-113 Lublin

http://teatrstary.eu/

Kup bilet