Jan Kondrak “Sztukmistrz śpiewa” - zdjęcie

Jan Kondrak “Sztukmistrz śpiewa”

"Mikrofony kłamią. Nagłośnienie nie przekazuje prawdziwego głosu. Dodaje siły ale zmienia charakter. Pomiędzy słuchaczem, a śpiewakiem ustawia jeszcze wszechwładną osobę realizatora dźwięku." Jan Kondrak

Sztukmistrz Śpiewa – recital utrzymany w konwencji teatralnej, z dużą ilością dialogów muzycznych z publicznością, ale też i popisów wokalnych na cyrkowym wręcz poziomie. Całość jest w wymowie pozytywna i krzepiąca. To występ bez nagłośnienia, tak jak występowali śpiewacy w „sztukmistrzowskich”, dawnych czasach, kiedy to było wiadomo, kto „ma głos”, a kto go nie ma. Dzięki temu słuchacze czują, co to jest naturalna dynamika śpiewu. Jan Kondrak propaguje od dawna ten rodzaj występowania jako odtrutkę na przerost techniki w sztukach wszelkich, jako wyraz tęsknoty do naturalności.

Koncert Jana Kondraka w Teatrze Starym będzie powrotem do pierwotnych form występowania. Gdzie wykonawca był tak słyszalny jak chciał być i jak był w stanie. Kondrak wystąpi bez nagłośnienia. Kameralność teatru wręcz się tego doprasza. Ponadto każdy utwór wykonany zostanie w innej technice śpiewaczej, z zastosowaniem bizantyjskiego zdobnictwa i z naśladowaniem odgłosów natury.

Czas trwania: 100 minut

Realizacja

Jan Kondrak

Teatr Stary - Adres i dojazd

ul. Jezuicka 18
20-113 Lublin

http://teatrstary.eu/

Kup bilet