Skrzypek na dachu - zdjęcie Skrzypek na dachu - zdjęcie Skrzypek na dachu - zdjęcie Skrzypek na dachu - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy
67 zainteresowanych osób

9,7 / 10

Skrzypek na dachu

„Skrzypek na dachu” to jeden z najsłynniejszych musicali, którego fabułę oparto na prozie tworzącego w jidysz pisarza Szolema Alejchema. Osadzony w realiach carskiej Rosji sprzed wieku ukazuje codzienne życie mieszkańców Anatewki – i Żydów, i gojów.

Głównymi postaciami są mleczarz Tewje, jego żona Gołda i ich młode córki. Ale w „Skrzypku na dachu”, jak zresztą już na początku mówi sam mleczarz, są i inni. Piosenka „Gdybym był bogaczem”, jedna z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie, jest sztandarowym utworem spektaklu. Nie mniej piękne i wzruszające są „To świt, to noc”, „Kwiatku mój”, czy też finałowa „Anatewka”.

Premiera lubelskiego przedstawienia „Skrzypka...” w reżyserii Zbigniewa Czeskiego miała miejsce na scenie legendarnego Domu Kultury Kolejarza. Ten sam (a jednak trochę inny...), wciąż cieszący się wielką popularnością wśród widzów można oglądać na scenie teatru od 26 stycznia 2008.

W spektaklu występują między innymi Łukasz Sidoruk jako Dyrygent, Grzegorz Szostak jako Tewie, Marcin Żychowski jako Tewie, Agnieszka Piekaroś-Padzińska jako Gołda, Krystyna Szydłowska jako Gołda, Irena Chodziakiewicz jako Jenta.

Czas trwania: 165 minut

Realizacja

Reżyseria: Zbigniew Czeski

Kierownictwo Muzyczne: Lucjan Jaworski

Scenografia: Anna Bobrowska-Ekiert

Choreografia: Henryk Rutkowski

Przygotowanie chóru: Włodzimierz Fruziński

Teatr Muzyczny - Adres i dojazd

ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
20-029 Lublin

http://www.teatrmuzyczny.eu/

Kup bilet