Seks nocy letniej - zdjęcie Seks nocy letniej - zdjęcie Seks nocy letniej - zdjęcie

Średnia ocena

37 oddanych głosów
440 zainteresowanych osób

9,2 / 10

Seks nocy letniej

Wyobraźmy sobie bohaterów Snu nocy letniej Szekspira po latach. Kiedy już sobie żyją „długo i szczęśliwie”, w związkach zawartych po burzliwej nocy przeżytej w podateńskim lesie, kiedy zaklęcia i eliksiry Puka zwietrzały, opary dusznej woni opadły, a poezja ulotniła się w codziennej rutynie.

Po czym przenieśmy te trzy pary w pierwsze lata XX wieku, kiedy to Zygmunt Freud zaczynał swoją pracę nad odczarowaniem miłosnych zaklęć, postęp cywilizacyjny dopiero nabierał rozpędu, a ludziom zdawało się, że lada moment wszystkie problemy świata zostaną rozwiązane, a wszelkie tajemnice przeniknięte.

Taką właśnie rzeczywistość stworzył Woody Allen w filmie Seks nocy letniej (A Midsummer Night's Sex Comedy) z 1982 roku, który szybko stał się kanwą sztuki o tym samym tytule. Skomplikowane namiętności i wspomnienie pewnej nocy pojawiają się na scenie, by w klimacie beztroskiej amerykańskiej prowincji sprzed ponad stu lat trzy pary na nowo mogły ułożyć swoje emocjonalne i erotyczne relacje. Woody Allen przedstawia to wszystko w typowy dla siebie sposób – z humorem, ironią i dystansem, demaskując miłosne mistyfikacje i kpiąc z metafizyki płci, a nawet metafizyki w ogóle.

Lubelski Seks nocy letniej zrealizował Paweł Aigner – twórca bardzo dobrze przyjętego w poprzednim sezonie spektaklu Książę i żebrak według powieści Marka Twaina. Wspólnie ze scenografem i autorem kostiumów Pavlem Hubičką i kompozytorem Piotrem Klimkiem wykreował na scenie przy Narutowicza świat, w którym nie ma ważniejszej rzeczy niż miłość i seks. A że czasem w życiu bohaterów Allena tego brakuje, jeden z nich wymyśla i testuje kolejne wynalazki, w tym maszyny latające. Wszystko to dzieje się w rytmie nowoorleańskiego jazzu, w bogatej, choć niebanalnej scenografii i tworzy coś, co w dawnych dobrych czasach, gdy kobiety nosiły gorsety, a panowie słomkowe kapelusze, nazywano komedią z pieprzykiem.

W spektaklu występują między innymi Marta Ledwoń jako Adrian, Halszka Lehman jako Dulcy, Janusz Łagodziński jako Leopold, Przemysław Gąsiorowicz jako Andrew, Lidia Olszak jako Ariel, Krzysztof Olchawa jako Maxwell, Paweł Kos, Marta Sroka.

Czas trwania: 140 minut

Zwiastuny

Realizacja

Reżyseria: Paweł Aigner

Scenografia: Pavel Hubička

Muzyka: Piotr Klimek

Opinie naszych widzów (10)

 • 10,0/ 10

  Polecam Super aktorzy👌🥰

  el.....@....pl / 30 października 2019

 • 10,0/ 10

  Sztuka z olbrzymim pokładem dobrego humoru. Świetna scenografia i gra aktorów. Naprawdę polecam!

  pa.....@....pl / 29 maja 2018

 • 10,0/ 10

  Mistrzostwo Świata:)

  ra.....@gm...il.com / 05 listopada 2017

 • 10,0/ 10

  bardzo udany spontaniczny wypad :)

  Ma.....@in...ia.pl / 05 lutego 2017

 • 10,0/ 10

  Świetna inscenizacja! Doskonale oddany klimat W. Alena. Niezwykle interesująco zagospodarowana gra w przestrzeni. ( Wrażenie robią pojawiające się machiny latające!) Muzyka,! Kostiumy! Gra Aktorów! Polecam...!!!

  te.....@tl...en.pl / 09 grudnia 2016

 • 10,0/ 10

  Kocham Leopolda

  en.....@gm...il.com / 16 października 2016

 • 10,0/ 10

  Spektakl z doborową obsadą, ponad czasowy, pełen humoru, zapewniający dobrą rozrywkę.

  mo.....@....pl / 27 marca 2015

 • 10,0/ 10

  wspaniała gra p. Marty Ledwoń wspaniała scenografia i kostiumy:)

  bo.....@....pl / 15 lutego 2015

 • 8,0/ 10

  Bardzo dobra gra aktorska, szczególnie postać pielęgniarki i lekarza:) Fantastyczna scenografia.

  as.....@....pl / 21 marca 2016

 • 8,0/ 10

  Sposób na bardzo przyjemny wieczór.

  ga.....@ga...ta.pl / 19 marca 2016

Teatr im. Juliusza Osterwy - Adres i dojazd

ul. Narutowicza 17
20-004 Lublin

http://www.teatrosterwy.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.