Prawda - zdjęcie

Średnia ocena

12 oddanych głosów
155 zainteresowanych osób

7,9 / 10

Prawda

Zeller, młody i niezwykle utalentowany francuski dramatopisasz, jedno z najgorętszych nazwisk współczesnej literatury francuskiej. W "Prawdzie" autor pokazuje jak często nasze postawy moralne są podyktowane własnym interesem. Każdy z nas wie, ile korzyści płynie z przemilczenia prawdy, a ile kłopotów związane jest z jej wyjawieniem... Czy związek bez kłamstwa może przetrwać? Przecież jak mówi jeden z bohaterów sztuki „gdyby z dnia na dzień ludzie przestali się okłamywać, nie zostałaby na ziemi ani jedna para". Florian Zeller poprzez tę zabawną historię porusza problem zakładania masek. Obnaża naszą naturę i stawia pytanie o to na ile jesteśmy uczciwi w miłości i czy na pewno potrafimy mówić o niej szczerze?

Na scenie występuje Halszka Lehman jako Laurence, Krzysztof Olchawa jako Michel, Tomasz Bielawiec jako Paul, Magdalena Sztejman-Lipowska jako Alice.

Realizacja

reżyseria i opracowanie muzyczne: Paweł Aigner

scenografia i kostiumy: Barbara Wołosiuk

Opinie naszych widzów (6)

 • 10,0/ 10

  Przyjemnie spędzony czas, świetna gra aktorska. Szczególne uznanie dla Pana Tomasza i Pani Magdaleny, cudownie odnajdują się w komedii.

  pa.....@....pl / 30 listopada 2018

 • 10,0/ 10

  Spektakl lekki, łatwy i przyjemny. W sam raz na weekendowy wieczór, Można się pośmiać ale też i zadumać nad przewrotnością ludzkiej natury. Polecam !

  wa.....@....pl / 11 lutego 2018

 • 9,0/ 10

  Szczerze polecam, uśmiałam się do łez. Fabuła toczy się wartko, jest pełna niespodzianek, ogólnie bardzo zgrabnie skrojona historia.

  ka.....@gm...il.com / 05 marca 2018

 • 7,0/ 10

  Zaskakujace teksty, pozniej juz powtarzalne i przewidywalne. Kalka z francuskiego: jak znajdujesz kogos. Po polsku: co myslisz o kims

  j......@gm...il.com / 07 stycznia 2018

 • 3,0/ 10

  Prymitywny scenariusz, infantylne żarty, trudno odszukać jakąkolwiek głębszą treść. Na plus zaliczam grę aktorską.

  Ar.....@....pl / 05 marca 2018

 • 1,0/ 10

  Zabawny, świetna gra aktorska, nie ma nawet chwili gdzie widz się nudzi i zerka na zegarek. Bardzo miły wieczór. Dziękuję :)

  aj.....@....pl / 21 lutego 2018

Teatr im. Juliusza Osterwy - Adres i dojazd

ul. Narutowicza 17
20-004 Lublin

http://www.teatrosterwy.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.