Makbet - zdjęcie Makbet - zdjęcie

Makbet

Makbet nosi w sobie te stany, które w konsekwencji prowadzą do jego unicestwienia. Droga, przez którą przechodzi, zmienia nie tylko jego psychikę, ale i przestrzeń, którą się tak narkotycznie żywi. Jest ona uwodząca, niebezpieczna i nieodwracalna.

Matnia, w którą wpada nasz bohater dostając pierwszy komunikat podczas spotkania z wyrocznią, jaką są wiedźmy jest nieodwracalna. To one zasiały niepokój, ale i fascynację tym co ma się zdarzyć w życiu „Makbeta”. Jedno wydarzenie rodzi następne. To pasmo pozornych szczęść i prawdziwych nieszczęść, w które zaplątuje się człowiek żądny władzy i sukcesu.

Pomocną dłoń na tej drodze podaje mu osoba najbliższajaką jest Lady Makbet. To więcej niż podanie ręki, to raczej presja konsekwentnie realizowana przez bezwzględną kobietę, która świadoma swojej przewagi wynikającej z jej natury, mobilizuje bliską sobie osobę do dalszych szaleńczych decyzji. Obydwoje brną ku przepaści, na dnie której przegląda się w lustrze śmierć. To ona zbiera swoje żniwo w tej mrocznej komnacie, w której jedynym światłem jest odbita kropla krwi. Czerń i czerwień to symbole, przez które wędrują bohaterowie Szekspira, nieświadomi, że wypełniona barwą karminu otchłań topi ich w swoich odmętach. Niewinnie ujawniony na początku wydarzeń los, wieńczy klamra, która chciałoby się by była tylko snem.

W spektaklu występują między innymi Krzysztof Olchawa jako Makbet, Artur Kocięcki jako Banko, Jerzy Kurczuk jako Makduf, Wojciech Dobrowolski jako Lennox, Przemysław Gąsiorowicz jako Rosse, Tomasz Bielawiec jako Sejton, Daniel Salman jako Malkolm, Jolanta Rychłowska jako Lady Makbet, Wojciech Rusin jako Zabójca, Halszka Lehman jako Dama Dworu, Jan Wojciech Krzyszczak jako Dunkan, Paweł Kos jako Zabójca, Daniel Dobosz jako Donalbein, Jerzy Rogalski jako Lekarz, Witold Kopeć jako Siward, Anna Świelicka jako Czarownica, Nina Skołuba-Uryga jako Czarownica, Joanna Morawska jako Czarownica, Hanna Pater jako Czarownica, Anna Nowak-Ibisz jako Czarownica, Magdalena Sztejman-Lipowska jako Czarownica.

Czas trwania: 90 minut

Realizacja

Reżyseria i Scenografia: Leszek Mądzik

Kostiumy: Zofia De Ines

Muzyka: Andrzej Zarycki

Przygotowanie wokalne: Urszula Plis

Teatr im. Juliusza Osterwy - Adres i dojazd

ul. Narutowicza 17
20-004 Lublin

http://www.teatrosterwy.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.