Lolita - zdjęcie Lolita - zdjęcie Lolita - zdjęcie Lolita - zdjęcie Lolita - zdjęcie

Lolita

Lolita jest opowieścią o niebezpiecznych skutkach szaleńczego opętania przez miłość. Bohaterowie są w stanie dla niej zrobić wszystko. Miłość walczy tu z rozsądkiem, pożądanie z moralnością, a uczciwość z kłamstwem. Humbert Humbert kocha bez opamiętania dwunastoletnią dziewczynę, a ta wykorzystuje jego słabość i zaczyna z nim grać. Rozgrywka może potoczyć się różnie. Fałszywe małżeństwo, literackie fantazje głównego bohatera, uprowadzenia i intrygi są osią dramaturgiczną tego spektaklu. Za ośrednictwem Innego Mężczyzny, alter ego bohatera, zostaniemy przeprowadzeni przez opowieść, która nie raz rozpalała zmysły i wyobraźnię ludzi na całym świecie.

Tomasz Cyz: „Spektakl Lolita to powolne docieranie do źródła winy głównego bohatera, Humberta Humberta, której nie może tłumaczyć miłość ani pożądanie. To także historia krzywd wyrządzonych Lolicie, z których ona mimo wszystko próbuje się podnieść. To teatr fantazji, ukrytych pragnień, ciemnych myśli i tajemnic. Czy, jeśli zostaną wyjawione, przyniosą ulgę?”

Zwiastuny

Obsada

Monika Buchowiec, Barbara Dembińska, Aleksandra Posielężna, Weronika Bartold (gościnnie), Karolina Bruchnicka (gościnnie), Paweł Audykowski, Gracjan Kielar, Michał Kruk, Konrad Michalak, Adam Mortas, Piotr Seweryński, Jakub Kryształ (gościnnie)

Realizacja

przekład i reżyseria:

Tomasz Cyz

scenografia:

Natalia Kitamikado

kostiumy:

Aleksandra Gąsior

choreografia:

Helena Ganjalyan

muzyka:

Mikołaj Trzaska

zdjęcia:

Jacek Poremba

reżyseria światła:

Katarzyna Łuszczyk

inspicjentka:

Hanna Molenda

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi - Adres i dojazd

ul. Zachodnia 93,
90-402 Łódź

http://www.nowy.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.