Totalnie szczęśliwi - zdjęcie Totalnie szczęśliwi - zdjęcie Totalnie szczęśliwi - zdjęcie Totalnie szczęśliwi - zdjęcie Totalnie szczęśliwi - zdjęcie Totalnie szczęśliwi - zdjęcie

Średnia ocena

232 oddanych głosów

9,4 / 10

Totalnie szczęśliwi

„Totalnie szczęśliwi” – współczesna historia miłosna w komediowej oprawie.

Teatr Fundacji Kamila Maćkowiaka bardzo lubi przygotowywać dla swoich widzów spektakle nowe, ale z sentymentem wraca także do przedstawień, które sprawiły, że grających w nich aktorów publiczność darzy tak dużą sympatią.

Przykładem na to niechaj będzie mający swą premierę w 2011 roku w Teatrze Jaracza spektakl „Totalnie szczęśliwi” z Ewą Audykowską-Wiśniewską i Kamilem Maćkowiakiem w rolach głównych, którego re-premierę właśnie przygotowujemy. To duet bardzo zgrany, sprawdzony, który już w Sylwestrową noc, po pięciu latach przerwy, przypomni się widzom w rolach zbliżających się do czterdziestki przedstawicieli pokolenia pełnego kompleksów, nie radzącego sobie ani z samotnością, ani z upływem czasu, ani też z lękiem przed dorosłością. Życiem obojga steruje poczucie niespełnienia i nieustanna gonitwa za przemijającą nieuchronnie młodością. „Są młodzi i piękni, na drodze do tego, by być szczęśliwi. Ale czy tak jest naprawdę? Czy pragnąc bliskości potrafią pielęgnować uczucia?” (Renata Sas, „Express Ilustrowany”).

Ona jest aktorką pracującą w seks telefonie, on błyskotliwym i inteligentnym pisarzem, który jednak niczego nie wydał i wciąż utrzymują go rodzice. On przychodzi pożyczyć prezerwatywy – tak zaczyna się pełna zwrotów akcji, zabawnych dialogów i seks-telefonów w tle, akcja z happy endem na miarę XXI wieku…”Toczy się opowieść z miłością w tle, jest zabawnie i refleksyjnie” (Renata Sas, „Express Ilustrowany”). Opowieść bardzo realistyczna, pokazująca jak trudno w dzisiejszych czasach o prawdziwą relację, o intymność i jak wielką rolę przed odrzuceniem odgrywa strach.

Na oryginalność spektaklu wpływa też zapewne osoba reżysera. Jacek Filipiak, bo o nim mowa, jest reżyserem filmowym, co jest nie bez znaczenia jeśli chodzi o sposób pracy z aktorami i prowadzenie granych przez nich postaci. To zapewne sprawia, że spektakl „przyciąga kunsztownym aktorstwem i swobodnym poczuciem humoru, a przede wszystkim…realizmem”(plasterlodzki.pl).

Istotność poruszanych tematów nie stanowi dla widzów przeszkody, bowiem „dynamiczne, /…/przepełnione humorem dialogi, sprawiają, że sztuka /…/do końca trzyma w napięciu, nie nuży”.

Spektakl skłania do tego, by zadać sobie kilka ważnych pytań…

Czym jest miłość?

Czy ma swój termin do spożycia?

Czy w ogóle warto w nią wierzyć?

Czy w dzisiejszych czasach istnieje intymność?

…i zarazem przynosi refleksję, że „totalnego szczęścia nie osiągniemy nigdy. Pocieszające jest to, że totalne zadowolenie także jest niemożliwe. Warto jednak wybrać się do teatru i spróbować. A nuż się uda” (Katarzyna Smyczek, Teatralia).

W spektaklu występuje Kamil Maćkowiak, Ewa Audykowska-Wiśniewska.

Czas trwania: 120 minut

Realizacja

AUTOR: Silke Hassler

TYTUŁ ORYGINALNY: Total Glücklich

TŁUMACZ: Aleksander Berlin

REŻYSERIA: Jacek Filipiak

Opinie naszych widzów (90)

 • 10,0/ 10

  Mega!!!

  iz.....@gm...il.com / 29 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Ze spektaklu wyszłam totalnie szczęśliwa. Po okresie pandemii świetny reset. Aktorzy na wysokim poziomie, umiejacy wybrnąć z nieoczekiwanych sytuacji z uśmiechem na ustach. Polecam z czystym sumieniem.

  al.....@gm...il.com / 28 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Teatr super spektakl nowoczesny warto obejrzeć

  di.....@bu...ek.pl / 28 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Dawno się tak nie ubawiłam, dziękuję! A te dygresje do aktualnej sytuacji gospodarczo politycznej bomba! Zamierzam wrócić!

  jo.....@....pl / 23 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl. Pozytywny ale skłaniający do refleksji. Aktorzy fenomenalni, potrafią wybrnąć z każdej nieprzewidzianej sytuacji.

  An.....@in...ia.pl / 22 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Widziałam już bardzo dużo przedstawień z naprawdę 'Topowymi "aktorami ale ten spektakl mogę śmiało powiedzieć był jeden z najlepiej zagranych. Postanowiłam obejrzeć wszystkie dostępne spektakle. Do zobaczenia w teatrze.

  lu.....@....pl / 21 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl, polecam,

  ma.....@gm...il.com / 20 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Jak zawsze spektakl i Wykonawcy SUPEEER!!!

  an.....@....pl / 19 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  bardzo dobra zabawa, świetnie zagrany

  wo.....@gm...il.com / 19 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Spektakl kapitalny pelen emocji cos wspanialego. Napewno wybiore sie na kolejny super gra aktorow.

  Lu.....@....pl / 19 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Dawno nie bawiłam się tak dobrze na spektaklu teatralnym. Bardzo podobała mi się swobodna gra aktorów i spontaniczne tworzenie scenek sytuacyjnych. Teraz chciałabym zobaczyć Kamila Maćkowiaka w wydaniu dramatycznym.

  an.....@gm...il.com / 18 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Fajna komedia z przekazem, Kamil Maćkowiak jak zwykle w formie, dużo improwizacji :)

  ka.....@gm...il.com / 18 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Aktorzy świetnie się bawili na scenie wciągając publiczność w zabawne sytuacje. Dużo improwizacji działało na korzyść spektaklu. Wspaniała gra aktorska dała nam wiele radości

  as.....@ya...oo.pl / 17 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Cudowny Kamil, świetna gra aktorów, uwielbiam to poczucie humoru!!!

  mg.....@gm...il.com / 17 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Bardzo dziękuję za wspaniały wieczór! To był mój pierwszy raz na spektaklu Fundacji i na pewno jeszcze wrócę. 🙂 Prawdziwa komedia, do łez! 😀

  al.....@gm...il.com / 17 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Piękna sceneria,scena kameralna, aktorzy cudowni. Porafili znieść barierę scena -widownia. Bawili się wszyscy . Aktorzy niesamowicie spontaniczni i wyluzowani. Mimo komediowego charakteru poruszono wiele istotnych spraw, które przeżywamy w większości. Mam zamiar obejrzeć pozostałe sztuki z repertuaru.

  el.....@....pl / 15 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl, super aktorzy.

  sw.....@....pl / 14 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Jeżeli chodzisz do teatru często, to nie często trafia się taka gratka. Już to, że spektakl przedłużył się o godzinę może dowodzić o tym jak się wszyscy świetnie bawili. Aktorzy wpływali pomiędzy tekst sztuki bieżące wydarzenia okresu pandemii. W tym teatrze byliśmy po raz pierwszy ale zapewne nie ostatni.

  er.....@....pl / 14 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Dawno tak dobrze się nie bawiliśmy, kontakt z widzem, spontaniczność było świetnie!!! Polecam każdemu kto chce Zaszaleć w wyborowym towarzystwie !!!

  mi.....@....pl / 14 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Wspaniały spektakl, uśmiałam się do łez !

  ma.....@tl...en.pl / 13 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Znakomita gra aktorów, świetna atmosfera i kontakt z widownią.

  Iz.....@um...ed.lodz.pl / 13 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl. Aktorzy w swoim żywiole! Improwizacja najlepsza :)

  Ag.....@gm...il.com / 13 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Super! Rewelacyjna gra aktorów, a nawet jak zapomną fragment tekstu, to improwizują lepiej niż było w scenariuszu. Zabawa i relaks jakich mało. Na pewno znów odwiedzimy scenę w Monopolis 👍🖐️⭐

  tu.....@....pl / 13 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Znakomity spektakl, aktorzy najwyższa klasa warsztatu artystycznego, uśmiałam się do łez.

  an.....@gm...il.com / 13 czerwca 2021

 • 10,0/ 10

  Zabawny temat, błyskotliwe dialogi, świetni aktorzy -Ewa Audykowska i Kamil Maćkowiak .

  be.....@on...et.eu / 04 marca 2021

Teatr Fundacji Kamila Maćkowiaka w Scenie Monopolis - Adres i dojazd

ul. Kopcińskiego 62A, Łódź

kontakt: 794 460 500

http://www.fundacjamackowiaka.org/