Klaus - obsesja miłości /Premiera - zdjęcie

Średnia ocena

37 oddanych głosów

9,5 / 10

Klaus - obsesja miłości /Premiera

Punktem wyjścia do spektaklu jest autobiografia Klausa Kińskiego pt. „Ja chcę miłości”.

Klaus Kiński był charyzmatycznym aktorem. Uchodzi za jedną z najbardziej barwnych i kontrowersyjnych postaci europejskiego kina XX wieku. Był wybitnym artystą a jednocześnie nienasyconym seksoholikiem. Potworem, człowiekiem o ewidentnie psychopatycznych rysach. Był też bohaterem niezliczonych skandali zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Jego młodość była naznaczona biedą, samotnością i traumą II Wojny Światowej.

Kiński wystąpił w ponad 130 filmach oraz w wielu spektaklach teatralnych. Stworzył kultowe role w filmach Wernera Herzoga – „Aguirre, gniew boży”, „Nosferatu wampir”, „Woyzeck”, „Fitzcarraldo”. Czterokrotnie żonaty, ojciec trójki dzieci. Pośmiertnie oskarżony przez córkę Polę w jej autobiografii „Usteczka” o wieloletni koszmar molestowania seksualnego.

Spektakl to studium obsesji, namiętności, gniewu i skrajnych emocji, które niszczyły nie tylko samego bohatera ale i wszystko wokół. To studium geniusza, który okazał się potworem.

To także bolesne i brutalne rozliczenie się z zawodem aktora, którego Kiński jak twierdził szczerze nienawidził. Nienawidził też sławy, nienawidził pracy z reżyserami, nienawidził też chyba siebie. Klaus Kiński to pretekst do stworzenia kolejnej barwnej, skomplikowanej osobowości scenicznej dla Kamila Maćkowiaka.

Spektakl tylko dla widzów dorosłych (od 18 lat).

Obsada

Kamil Maćkowiak

Realizacja

Scenariusz, reżyseria, opracowanie muzyczne: Kamil Maćkowiak

Opinie naszych widzów (20)

 • 10,0/ 10

  Niesamowita gra aktorska

  dk.....@....pl / 15 października 2020

 • 10,0/ 10

  Poruszający, mocny, muzyka niesamowita i zmieniający się nastrój zaskakujący. Pan Kamil wyglądał wspaniale. Sama gra jest tak mocna , że po spektaklu jeszcze wiele godzin przeżywałam to czego doświadczyłam.

  mo.....@....pl / 15 października 2020

 • 10,0/ 10

  Doskonała kreacja bardzo złożonej psychologicznie postaci i przedstawienie różnych aspektów zawodu aktora. Umiejętne dozowanie napięcia. Bardzo dobra choreografia i muzyka a także scenografia. Kolejna " perełka" Fundacji Kamila Maćkowiaka. Trzeba po prostu zobaczyć. I jeszcze - ważne w tych czasach- doskonała organizacja dla widzów od wejścia do wyjścia z teatru.

  m4.....@gm...il.com / 14 października 2020

 • 10,0/ 10

  Maćkowiak jak zwykle ... porywający, niezapomniany.

  an.....@po...ta.onet.pl / 12 października 2020

 • 10,0/ 10

  Spektakl niesamowity! Kamil Maćkowiak, jak zawsze, zaprezentował swój niebywały kunszt aktorski. Przedstawił niezwykły wachlarz emocji, uczuć i przeżyć. Przedstawił kontrowersyjną postać w ciekawy sposób, skłonił do wielu refleksji. Serdecznie polecam!

  Be.....@gm...il.com / 07 października 2020

 • 10,0/ 10

  Po raz kolejny WOW!!! Po każdym spektaklu wychodzę oczarowana.Tego się nie da opisać,to trzeba samemu przeżyć... W listopadzie wybieram się na przedstawienie pt. IDIOTA. Serdecznie pozdrawiam -EWA.

  ed.....@po...ta.fm / 06 października 2020

 • 10,0/ 10

  Jak zawsze mistrzowska gra Pana Kamila Maćkowiak. Niesamowite emocje. Najlepszy teatr w mieście.

  ag.....@in...ia.pl / 06 października 2020

 • 10,0/ 10

  Mega aktorstwo na najwyższym poziomie miejsce przepiękne był to miło spędzony czas

  es.....@....pl / 05 października 2020

 • 10,0/ 10

  Dla mnie rewelacja, chociaż spodziewałam się takich emocji od Kamila Maćkowiaka. Przedstawienie zdecydowanie godne polecenia. Tęskniliśmy za Wami. Barbara Cwynar

  a1.....@gm...il.com / 05 października 2020

 • 10,0/ 10

  Pełen emocji, poruszający spektakl

  jo.....@on...et.pl / 05 października 2020

 • 10,0/ 10

  Kamil Maćkowiak - jak zwykle fenomenalny. Nic dodać, nic ująć.

  ka.....@....pl / 05 października 2020

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobra gra aktorska przy oszczędnej inscenizacji pozwalała skupić się na tym co najważniejsze przekazywanych uczuciach. Spektakl polecam gorąco choć nie jest to śpiewogra z wesołymi nutkami na niedzielny wieczór.

  ja.....@....onet.pl / 04 października 2020

 • 10,0/ 10

  Spektakl bardzo dobrze przygotowany pod każdym względem, od reżyserii, scenografii, oświetlenia po oprawę muzyczną. Pan Kamil jak zwykle perfekcyjny, w doskonałej formie aktorskiej. Cudowne miejsce na teatr i wspaniały, pomocny zespół przy obsłudze. Gorąco polecam!

  ma.....@gm...il.com / 04 października 2020

 • 10,0/ 10

  Jak zwykle Kamil Maćkowiak niesamowity

  ma.....@....pl / 04 października 2020

 • 10,0/ 10

  Maćkowiak jak zwykle rewelacyjny !!!!

  al.....@....pl / 04 października 2020

 • 10,0/ 10

  Polecam! Może temat niełatwy... ale Kamil Maćkowiak genialny! To moje aktorskie odkrycie. Polecam!

  An.....@gm...il.com / 04 października 2020

 • 10,0/ 10

  Wspaniały monodram Wrażenie po spektaklu trzyma nas do teraz Gratulujemy

  iw.....@gm...il.com / 04 października 2020

 • 9,0/ 10

  Bardzo dobry spektakl, na tle eksperymentów serwowanych przez inne łódzkie teatry wreszcie coś normalnego. A temat niełatwy. Tematy. Nie jest to proste gdy aktor ma zagrać aktora, zapewne. Zawsze przeciśnie się osobowość grającego do roli, którą gra. Przecinki, szepty, wykrzykniki, ruch - tutaj grały razem z Maćkowiakiem, trochę przezierała czasem premierowa trema ale gdy zapominał się w swojej roli lub nią bawił - był świetny. Scenografia, muzyka, światło, rekwizyty - jedna kompletna całość. Może więcej dałbym pudru żeby jeszcze to odrealnić, trudne do zniesienia te historie nawet gdy pokazane jako pastisz. W samej historii jednego mi zabrakło - narastania napięcia i jego kulminacji, ale to raczej kwestia samej historii. Dlatego 9/10 - ale podsumowując - absolutnie standing ovation. Brawo. Dziękuję za ten spektakl i polecam. P.S. - zawsze mam jakieś ale, to takie nasze polskie, nawet jeśli było bardzo dobrze.

  ak.....@....pl / 16 października 2020

 • 8,0/ 10

  Świetna gra pana K. Maćkowiaka, jednak sama postać Kinskiego powoduje, że bohater przedstawienia, jego fobie i wyjātkowo perfidnie negatywny stosunek do świata i ludzi przysłania grę aktora

  Ku.....@....pl / 06 października 2020

 • 7,0/ 10

  Jestem wielkim wielbicielem talentu Maćkowiaka, ale tym razem muszę uczciwie stwierdzić, że po jego "Klausie" spodziewałem się więcej. Może gdyby za scenariusz, czy reżyserię odpowiadał ktoś inny, udałoby się pozbyć poczucia chaotyczności scen i ich przegadania? Choć trzeba przyznać - Kamil Maćkowiak, jak zwykle gra porywająco!

  wi.....@....pl / 05 października 2020

Teatr Fundacji Kamila Maćkowiaka w Scenie Monopolis - Adres i dojazd

ul. Kopcińskiego 62A, Łódź

kontakt: 794 460 500

http://www.fundacjamackowiaka.org/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.