Klaus - obsesja miłości - zdjęcie

Średnia ocena

13 oddanych głosów

9,5 / 10

Klaus - obsesja miłości

Punktem wyjścia do spektaklu jest autobiografia Klausa Kińskiego pt. „Ja chcę miłości”.

Klaus Kiński był charyzmatycznym aktorem. Uchodzi za jedną z najbardziej barwnych i kontrowersyjnych postaci europejskiego kina XX wieku. Był wybitnym artystą a jednocześnie nienasyconym seksoholikiem. Potworem, człowiekiem o ewidentnie psychopatycznych rysach. Był też bohaterem niezliczonych skandali zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Jego młodość była naznaczona biedą, samotnością i traumą II Wojny Światowej.

Kiński wystąpił w ponad 130 filmach oraz w wielu spektaklach teatralnych. Stworzył kultowe role w filmach Wernera Herzoga – „Aguirre, gniew boży”, „Nosferatu wampir”, „Woyzeck”, „Fitzcarraldo”. Czterokrotnie żonaty, ojciec trójki dzieci. Pośmiertnie oskarżony przez córkę Polę w jej autobiografii „Usteczka” o wieloletni koszmar molestowania seksualnego.

Spektakl to studium obsesji, namiętności, gniewu i skrajnych emocji, które niszczyły nie tylko samego bohatera ale i wszystko wokół. To studium geniusza, który okazał się potworem.

To także bolesne i brutalne rozliczenie się z zawodem aktora, którego Kiński jak twierdził szczerze nienawidził. Nienawidził też sławy, nienawidził pracy z reżyserami, nienawidził też chyba siebie. Klaus Kiński to pretekst do stworzenia kolejnej barwnej, skomplikowanej osobowości scenicznej dla Kamila Maćkowiaka.

Spektakl tylko dla widzów dorosłych (od 18 lat).

Obsada

Kamil Maćkowiak

Realizacja

Scenariusz, reżyseria, opracowanie muzyczne: Kamil Maćkowiak

Opinie naszych widzów (10)

 • 10,0/ 10

  Jestem pod wrażeniem spektaklu, jak zwykle pełna uznania dla P. Kamila Maćkowiaka i mile zaskoczona obsługą techniczną w tych "dziwnych" czasach.

  bo.....@in...ia.pl / 19 października 2020

 • 10,0/ 10

  Rewelacyna gra p. Maćkowiaka, sztuka intryguje, zmusza do refleksji nad psychika człowieka, tym co ma na nas wpływ, ale też nad sztuka aktorska.

  iz.....@ic...ud.com / 18 października 2020

 • 10,0/ 10

  Kamil Maćkowiak nigdy nie zawodzi!:)

  as.....@gm...il.com / 15 października 2020

 • 10,0/ 10

  Świetny monodram. Genialna gra aktorska Kamila Maćkowiaka.

  be.....@....pl / 15 października 2020

 • 10,0/ 10

  Kamil genialny monodram. Ukazałeś że świat ma różne kolory nie jest czarno biały w tym ludzie.

  mi.....@po...ta.fm / 15 października 2020

 • 10,0/ 10

  jak zawsze świetna gra Kamila Maćkowiaka.

  mt.....@....pl / 15 października 2020

 • 10,0/ 10

  Spektakl niesamowicie emocjonalny, przejmująca gra aktorska i dogłębne wczucie się w rolę. Kamil jak zwykle mnie nie zawiódł, jedynie potwierdził swój kunszt aktorski. Polecam teatr i sztukę!

  ma.....@....pl / 15 października 2020

 • 10,0/ 10

  Kamil Maćkowiak jak zawsze zatrzyma widza i wytarmosi jego emocje, co przyczynia się do głębokich refleksji. Doskonały spektakl.

  gn.....@gm...il.com / 15 października 2020

 • 8,0/ 10

  Spektakl o mocnym wyrazie emocjonalnym. Przy oszczędnych środkach wyrazu i dosadnych artykulacjach słownych trafiający w sedno ekstremalych przeżyć bohatera.

  lo.....@....pl / 15 października 2020

 • 7,0/ 10

  Poprzeczka pt zagrać Kinskiego jest z definicji nieprzeskakiwalna. Ograniczenia fizyczności dały o sobie znać. Mimo wszystko dobrze ( chyba najlepiej jak to możliwe zagrane). Fragmenty „ taneczne” najlepsze. Dla fanów Klausa - „powtórka przed klasówka” dla niewtajemniczonych - najważniejsze fakty. Monodram jak zawsze u Mackoeiaka trzyma poziom. Teatr dla wszystkich - trochę skandalizuje, bawi i jest to po prostu rzetelna sztuka.

  ka.....@md...ki.pl / 25 października 2020

Teatr Fundacji Kamila Maćkowiaka w Scenie Monopolis - Adres i dojazd

ul. Kopcińskiego 62A, Łódź

kontakt: 794 460 500

http://www.fundacjamackowiaka.org/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.