Bajki Robotów - zdjęcie Bajki Robotów - zdjęcie

Średnia ocena

4 oddane głosy

9,2 / 10

Bajki Robotów

Zapraszamy do świata robotów. Mieszkają gdzieś w kosmosie, na wyspie gwiezdnej na biegunie galaktycznym, otoczeni murkwiami, pćmami i sepulkami. Jacy są? Zupełnie inni niż ludzie a jednak trochę do nas podobni. Poznajemy dwoje zabawnych przyjaciół –robotów, którzy niespodziewanie trafiają na Ziemię. Opowiadają napotkanym ludziom- widzom kim są i jak żyją. Poznajemy zatem ich świat maszyn i konstruktorów. Między innymi niezwykłą Maszynę Do Spełniania Życzeń.

Przedstawienie powstało na podstawie opowiadania „Wielkie lanie” pochodzącego ze zbioru „Bajki Robotów” Stanisława Lema.

Autor przez świat robotów pokazuje wpływ technologii na życie i przestrzega przed nieprzemyślanym rozwojem techniki. Robi to w bardzo zabawny sposób. Dlatego w spektaklu nie brakuje dowcipnych scen i dialogów. Sam język jest wyśmienity – śmieszny i pełen zaskakujących skojarzeń i niezwykłych słów.

W „Bajkach Robotów” dobro zwycięża, bo zło jest głupie. A głupotą jest chciwość, żądza władzy i sławy. Roboty to my z przyszłości. A może z teraźniejszości?

W spektaklu zobaczymy bardzo ciekawie poruszane lalki hieratyczne. Ich budowa pozwala aktorowi zatrzymać gest lalki w ruchu. Usłyszymy kosmiczno-robotyczną muzykę. I zobaczymy utrzymaną w podobnym stylu scenografię – kostiumy i maszyny. A widzowie będą mogli wziąć udział w spektaklu wydając polecenia maszynie.

We wrześniu mija 100 lat od urodzin Stanisława Lema, dlatego Sejm RP ustanowił 2021 r Rokiem Lema. Książki tego wybitnego pisarza zostały przetłumaczone na 49 języków, a sprzedanych zostało 40 mln egzemplarzy na całym świecie.

Spektakl powstał dzięki dofinansowaniu z funduszy europejskich.

Na scenie występuje Włodzimierz Twardowski, Urszula Binkowska.

Zwiastuny

Realizacja

Scenariusz: Urszula Binkowska

Reżyseria: Urszula Binkowska i Włodzimierz Twardowski

Scenografia: Maria Kostrzewska-Baron

Muzyka: Tomasz Walczak

Wykonanie lalek i dekoracji: Andrzej Raab

Ruch sceniczny: Kazimierz Knol

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Profesjonalne podejście do dzieci. Ciekawy spektakl. wrócimy na pewno :)

    pa.....@....pl / 05 października 2021

  • 10,0/ 10

    Doskonali aktorzy, potrafią rozbudzić wszystkie emocje , warte obejrzenia

    ma.....@gm...il.com / 04 października 2021

Teatr Baśniowa Kawiarenka - Adres i dojazd

Narutowicza 79C
90-138 Łódź

http://www.basniowakawiarenka.pl/

Kup bilet