Bajka do góry nogami, czyli nieznana przygoda Kapturka - zdjęcie Bajka do góry nogami, czyli nieznana przygoda Kapturka - zdjęcie Bajka do góry nogami, czyli nieznana przygoda Kapturka - zdjęcie Bajka do góry nogami, czyli nieznana przygoda Kapturka - zdjęcie

Średnia ocena

11 oddanych głosów

8,1 / 10

Bajka do góry nogami, czyli nieznana przygoda Kapturka

Prawie każde dziecko zna bajkę o Czerwonym Kapturku. Często jednak rodzice czy opiekunowie wybierając się z dzieckiem na spektakl mają obawy, czy ich latorośl nie wystraszy się wilka?

Realizatorzy przedstawienia wychodząc naprzeciw tym obawom przygotowali zabawny spektakl, w którym wilk chce być dobry i nie chce nikogo zjadać. W związku z tym oglądamy wiele komicznych scen, w których bohaterowie są kompletnie zagubieni i nie potrafią znaleźć się w nowej sytuacji. Domagają się wręcz, żeby wilk ich zjadł i żeby znowu był zły. Oczywiście, jak to bywa w klasycznej baśni, wszystko się dobrze kończy – czyli wilk znowu jest zły.

Zwiastuny

Realizacja

Autorka scenariusza: Urszula Binkowska

Reżyseria: zbiorowa (Urszula Binkowska, Włodzimierz Twardowski)

Scenografia: Maria Kostrzewska-Baron

Muzyka (konsultacja): Tomasz Walczak

Wykonanie lalek: Janina Kamińska

Ruch sceniczny (konsultacja): Kazimierz Knol

Wykonanie kostiumów: Dorota Banasiak

Opinie naszych widzów (5)

 • 10,0/ 10

  Kawiarenka baśniowa to magiczne miejsce! Dzieci są zawsze zachwycone, a dorośli wracają do bajkowego dzieciństwa. Profesjonalizm aktorów najwyższej klasy. Jesteśmy zachwyceni!!!

  ki.....@....pl / 20 maja 2019

 • 10,0/ 10

  Ciekawie przedstawiona znana przecież bajka, zaskakująca pointa. Dzieciaki były bardzo zainteresowane, żywo uczestniczyły w spektaklu. Z pewnoscią wybiorę się wraz z wnuczką na kolejne spotkanie. M. Czerwińska

  gl.....@....pl / 01 lutego 2019

 • 9,0/ 10

  Zachowanie przez aktorów zimnej krwi przy krzyczących czy płaczących dzieciach naprawdę zasługuje na pełen szacunek!

  ca.....@....pl / 15 listopada 2018

 • 6,0/ 10

  Nicolce 2-,letniej spektakl sie podobał, oglądała ze skupieniem.. Trochę krótki, gdyż trwał niecałe poół godziny. Nie miał puenty. Najważniejsze, że dziecku się podobało.

  bo.....@gm...il.com / 20 grudnia 2018

 • 1,0/ 10

  spektakl trwał może 20 minut.

  ja.....@in...ia.pl / 31 stycznia 2019

Teatr Baśniowa Kawiarenka

Baśniowa Kawiarenka to pierwsze i jedyne takie przedsięwzięcie w Polsce – teatr dla dzieci, mała księgarnia i kawiarnia. Ten kameralny teatr istnieje od 2008 r. Właścicielką i kierownikiem artystycznym jest Urszula Binkowska (aktorka i teatrolog), która gra, reżyseruje i pisze scenariusze do przedstawień. Współpracują z nią aktorzy: Włodzimierz Twardowski (współreżyser), Magdalena Dratkiewicz, Maciej Piotrowski.

Scenografię do wszystkich przedstawień i wystój wnętrza zaprojektowała Maria Kostrzewska–Baron, a lalki wykonała Janina Kamińska i Andrzej Raab. Muzyka do przedstawień powstała przy udziale Tomasza Walczaka, a autorem tekstów piosenek jest Jan Tomasz Pieczątkowski. Ruch sceniczny do każdej premiery konsultował Kazimierz Knol.

Baśniowa Kawiarenka przygotowała do tej pory 17 premier w ramach cyklu w „W 80 bajek dookoła świata”. Są to najczęściej baśnie klasyczne (H. Ch. Andersen, Ch. Perrault, Bracia Grimm), ale również opowieści odległych kultur (Chiny, Japonia, Persja). Przybliżają młodym widzom także tradycje polskie (jasełka) i poezję dla dzieci (J. Tuwim, J. Brzechwa, A. Fredro, J. de La Fontaine, A. Puszkin).

Z każdą nową premierą aktorzy prezentują różne techniki lalkowe i po spektaklu tłumaczą sposób ich poruszania.

Baśniowa Kawiarenka prowadzi również warsztaty teatralne i „Spotkania z Książką”.

Adres i dojazd

Narutowicza 79C
90-138 Łódź

http://www.basniowakawiarenka.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8,5
Średnia ocena

Dziś / 12:30

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci
9,2
Średnia ocena
Wspaniały spektakl dla dzieci i rodziców, pozwala wprowadzić Malucha w świat teatru.
- Jolanta

16.06 / 13:00

+ inne terminy

Gatunek: Dla dzieci

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.