Ada i Kosmitek - zdjęcie Ada i Kosmitek - zdjęcie

Średnia ocena

6 oddanych głosów

9,2 / 10

Ada i Kosmitek

Przedstawienie to historia niezwykłej przyjaźni samotnej dziewczynki Ady z mądrym przybyszem z innej planety - Kosmitkiem. Ada mieszka z ukochanym dziadkiem i bratem, bo rodzice chwilowo przebywają za granicą. Dziewczynka czuje się samotna i trochę zagubiona, nie ma koleżanek, a jej starszy brat ma swoje towarzystwo. Ada jest wesoła, ciekawa świata i bardzo odważna. Pewnego dnia ląduje pod jej oknem Kosmitek - niezwykły miś, którego pojazd kosmiczny ma awarię. Ada pomaga wystraszonemu Kosmitkowi. Nie tylko uczy go życia „na Ziemi”, ale także pomaga mu powrócić do domu. Jest bardzo opiekuńcza i nie boi się obcego przybysza.

Przedstawienie uczy, że trzeba pomagać innym ludziom i stworzeniom, być wrażliwym na ich krzywdę. Należy akceptować ich odmienność. Takie odważne postępowanie uczyni nasze życie bogatszym i stanie się wspaniałą przygodą. Zyskamy wielu przyjaciół. Jest to spektakl o ludzkich wartościach: o potrzebie zrozumienia, o współczuciu i miłości.

Przedstawienie jest pełne zabawnych sytuacji i kosmicznych atrakcji (efekty świetlne). Oryginalne i nietypowe kostiumy, dekoracje i lalki z pewnością zaciekawią młodszych i starszych widzów, a klimatyczna i bogata w instrumenty muzyka dopełni charakteru tej kosmicznej bajki.

Obcy świat może być bardzo ciekawy i pouczający.

W spektaklu występuje Urszula Binkowska, Magdalena Dratkiewicz, Włodzimierz Twardowski.

Realizacja

Autorka scenariusza: Urszula Binkowska

Reżyseria: Urszula Binkowska i Włodzimierz Twardowski

Scenografia: Maria Kostrzewska-Baron

Muzyka: Tomasz Walczak

Wykonanie lalek i elementów scenografii: Andrzej Raab

Ruch sceniczny: Kazimierz Knol

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Wspaniały spektakl. Moje dziecko było zachwycone. Polecam

    mo.....@....pl / 28 września 2020

  • 10,0/ 10

    Ciekawy spektakl, trochę wiedzy, dużo śmiechu i zachwycające dzieci efekty specjalne w postaci projekcji. Dziecko wyszło zadowolone. Polecam!!!

    be.....@....pl / 28 września 2020

Teatr Baśniowa Kawiarenka - Adres i dojazd

Narutowicza 79C
90-138 Łódź

http://www.basniowakawiarenka.pl/

Kup bilet